Znaleziono 0 artykułów
07.08.2020

Gwiazdy z pierwszej części powracają w kontynuacji „Dirty Dancing”

07.08.2020
Kadr z filmu „Dirty Dancing" (Fot. Collection Christophel/East News)

Słynna Frances „Baby” Houseman powraca na ekrany w kolejnej odsłonie „Dirty Dancing”. – To będzie dokładnie taki film, na jaki czekali fani – romantyczny i nostalgiczny – mówił Jon Feltheimer, dyrektor generalny studia Lionsgate.

Studio Lionsgate potwierdziło, że pracuje nad kontynuacją „Dirty Dancing”. Jennifer Grey znowu wcieli się w rolę Frances „Baby” Houseman. Aktorka zajmie się także produkcją wykonawczą filmu. Obraz ma szansę powtórzyć sukces pierwszej części z 1987 roku, która stała się symbolem erotycznej rewolucji. – To będzie dokładnie taki film, na jaki czekali fani – romantyczny i nostalgiczny – mówił Jon Feltheimer, dyrektor generalny studia Lionsgate.

Kto stoi za filmem?

Za reżyserię odpowie Jonathan Levine, znany z „Wiecznie żywego”, a za produkcję Gillian Bohrer. Scenariusz napiszą Mikki Daughtry i Tobias Iaconis („Trzy kroki od siebie”). Jennifer Gray nie tylko wcieli się w jedną z głównych postaci, ale także będzie spełniać sie w roli producentki wykonawczej.

Co wiemy o "Dirty Dancing 2"?

W drugiej części "Dirty Dancing" Baby Houseman powraca do resortu Kellerman's. Jedną z głównych gwiazd obsady bez wątpienia będzie Jennifer Grey. W oryginalnym "Dirty Dancing" stworzyła razem z Patrickiem Swayze jedną z najlepszych ekranowych par wszech czasów. Według doniesień Variety studio filmowe będzie chciało w jakiś sposób zaznaczyć obecność gwiazdora zmarłego w 2009 roku na raka trzustki.

W jednym z wywiadów podczas promocji swojej biografii Jennifer Grey zdradziła, że poza nią do produkcji powróci kilka postaci z filmu z 1987 roku, jednak nie powiedziała, o kogo konkretnie chodzi.

Ścieżka dźwiękowa filmu, która również odkrywa kluczową rolę, będzie zawierała zarówno przeboje z oryginału z 1987 roku, jak również hip hopowe utwory z lat 90.

Zdjęcia na planie do kontyuacji "Dirty Dancing" ruszą wiosną 2023 roku, a premiera została wstępnie zapowiedziana na 2024 rok.

Fenomen „Dirty Dancing”

Pierwszy film „Dirty Dancing” (w Polsce nieudolnie tłumaczony na „Wirujący seks”) w reżyserii Emile’ego Ardolino miał premierę w 1987 roku. Główne role zagrali wówczas Jennifer Grey jako 16-letnia Baby i Patrick Swayze jako miejscowy tancerz Johnny Castle. Film opowiada historię nastoletniej dziewczyny, która wybiera się z rodzicami do ośrodka wypoczynkowego na wakacje. Poznaje tam miejscowego tancerza, który wprowadza ją w tajniki mambo. Nastolatka towarzyszy mu podczas turnieju tańca, a oprócz tańca Johnny wprowadza ją w tajniki miłości. Pomimo niskiego budżetu (5 milionów dolarów), film zarobił 218 milionów dolarów na całym świecie. Został nagrodzony Oscarem w 1988 roku za najlepszą piosenkę „(I’ve Had) The Time of My Life” w wykonaniu Billa Medleya i Jennifer Warnes. Kolejna część, „Dirty Dancing: Havana Nights” z 2004 roku nie doczekała się podobnego sukcesu. Została oceniona przez serwis Rotten Tomatoes zaledwie na 23 procent.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij