Znaleziono 0 artykułów
06.05.2023

Jill Biden z wnuczką na koronacji Karola III kolorami stylizacji oddają hołd Ukrainie

06.05.2023
(Fot. Getty Images)

Członkowie rodzin królewskich, gwiazdy oraz głowy państw przylecieli do Londynu, aby 6 maja wziąć udział w koronacji Karola III. Na uroczystości w Opactwie Westminsterskim pojawiła się także Jill Biden. Pierwszej Damie Stanów Zjednoczonych w podróży towarzyszy wnuczka Finnegan Biden.

Jill Biden reprezentuje w Londynie prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena. Żaden prezydent USA nie brał udziału w koronacji brytyjskiego monarchy, jednak oficjalny przedstawiciel kraju zawsze uczestniczył w wydarzeniu na znak przyjaźni między dwoma narodami. Na koronacji królowej Elżbiety II rolę tę pełniłambasador George Marshall.

Błękitne i żółte kreacje w hołdzie Ukrainie

Pierwsza Dama postawiła na niebieski komplet projektu Ralpha Laurena. Asymetryczny żakiet i ołówkową spódnicę uzupełniła zamszowymi rękawiczkami w zbliżonym odcieniu, fascynatorem z kokardą, cielistymi czółenkami oraz torebką w tym samym kolorze. 

(Fot. Getty Images)

W Opactwie Westminsterskim towarzyszyła jej wnuczka Finnegan Biden. Młoda kobieta wybrała na tę okazję kreację z peleryną marki Markarian. Dopasowany projekt w żółtym kolorze dopełniały delikatny fascynator, szpilki oraz biała torebka w kształcie kuferka. Absolwentka Uniwersytetu w Pensylwanii, córka Huntera Bidena i Kathleen Buhle, jedna z siedmiorga wnucząt prezydenta, często towarzyszy dziadkom w oficjalnych wydarzeniach. 

Niebieski kolor stylizacji Jill Biden nawiązuje zarówno do amerykańskiej, jak i brytyjskiej flagi, jednak w połączeniu z żółtą stylizacją jej wnuczki, nie dało się nie zauważyć ukłonu w stronę Ukrainy, która wciąż walczy z rosyjską inwazją.

Więcej stylizacji gości przybyłych na koronację króla Karola III zobaczycie na Vogue.pl: Arystokraci i światowi przywódcy, którzy przybyli na koronację Karola III

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij