Znaleziono 0 artykułów
12.12.2022

Wszystko, co wiemy o filmie „Joker: Folie à deux”

12.12.2022
Joaquin Phoenix jako Joker (Fot. Materiały prasowe)

Reżyser Todd Phillips poinformował za pośrednictwem swojego Instagrama, że prace do filmu „Joker: Folie à deux" ruszyły. Pokazał przy okazji pierwsze zdjęcia z planu i Joaquina Phoenixa ponownie wcielającego się w postać Arthura Flecka.

Powstanie drugiej części „Jokera” było tylko kwestią czasu. Film z 2019 roku zarobił na całym świecie ponad 1,1 mld dolarów i zdobył dwa Oscary, Złotego Lwa na Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz dwa Złote Globy. Informacja została jednak potwierdzona dopiero w czerwcu 2022 roku. Reżyser filmu opublikował wtedy na Instagramie zdjęcia, które przedstawiały okładkę scenariusza i Joaquina Phoenixa czytającego tekst. Dzisiaj już wiadomo, że prace na planie produkcji „Joker: Folie a deux" ruszyły.

11 grudnia Todd Phillips udostępnił fotografię podpisaną „Dzień 1: nasz chłopiec #joker”, która pokazuje Joaquina Phoenixa w jednej z filmowych scen. 15 lutego 2023 roku ukazało się z kolei pierwsze zdjęcie przedstawiające postać Harley Quinn, w
którą wciela się Lady Gaga.

Chociaż szczegóły dotyczące produkcji dalej zachowane są w tajemnicy, wiadomo, że produkcja zapowiadana jest jako musical. Za scenariusz ponownie będą odpowiadać Scott Silver i Todd Phillips, a premiera planowana jest na październik 2024 roku.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij