Znaleziono 0 artykułów
14.08.2023

„Uśmiech to najlepszy makijaż”: Kasia Smutniak świętuje 44. urodziny

14.08.2023
Polska modelka Katarzyna Smutniak opublikowała zdjęcia bez makijażu, na których celebruje dojrzałe piękno. Gwiazda przypomina, że piękno tkwi w różnorodności, dlatego warto akceptować siebie. (Fot. Getty Images)

„Uśmiech to najlepszy makijaż”, napisała na Instagramie Kasia Smutniak. Modelka i aktorka świętowała 44. urodziny w Nepalu, gdzie jej fundacja Pietro Taricone Onlus otworzyła szkołę dla lokalnej społeczności.

Ten rok należy do Kasi Smutniak. W lipcu aktorka powróciła na mały ekran z drugim sezonem serialu „Domina”. Produkcja śledzi losy Liwii Druzylli, jednej z najbardziej wpływowych władczyń w historii rzymskiego imperium. Po zakończeniu zdjęć do serialu, Smutniak stanęła za kamerą swojego debiutanckiego filmu „Mur”, który opowie o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Tytuł już znalazł się w oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Toronto, gdzie będzie miał swoją światową premierę.

Pomimo pełnego kalendarza gwiazda znalazła czas na wizytę w Nepalu, gdzie współtworzona przez nią fundacja Pietro Taricone Onlus otworzyła szkołę dla lokalnej społeczności. Smutniak świętowała w ich gronie 44. urodziny. Modelka podzieliła się również z tej okazji szczególnym zdjęciem.

Kasia Smutniak opublikowała zdjęcie bez makijażu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Kasia Smutniak (@lasmutniak)

„Uśmiech to najlepszy makijaż”, napisała pod urodzinowym zdjęciem Smutniak. Jej selfie towarzyszyły zdjęcia i filmy ze szkoły w górskiej miejscowości Mustang, którą otwarto w 2016 roku. „Dziękuję wszystkim za piękne życzenia. Możliwość oglądania jak nasza szkoła z roku na rok się rozrasta to najlepszy urodzinowy prezent, jakiego mogłam sobie zażyczyć. Dziękuję wszystkim nauczycielom, rodzicom i patronom, dzięki którym możemy spełniać marzenia dzieci z Mustagu”, dodała gwiazda.

Aktorka dołączyła do grona takich gwiazd, jak Anne Hathaway, Salma Hayek i Sharon Stone, które w ostatnim czasie dumnie prezentowały się w mediach społecznościowych bez makijażu. Ich zdjęcia, podobnie jak selfie Smutniak, natychmiast uznano za manifest celebrujący naturalne piękno.

Katarzyna Smutniak o swojej chorobie: Bałam się o swoją przyszłość.(Fot. Getty Images)

Szczególne znaczenie postu polskiej modelki

Uwagę fanek zwróciła również promienna cera aktorki. Kasia Smutniak choruje na bielactwo nabyte, które objawia się depigmentacją skóry i plamami odbarwieniowymi. Gwiazda od lat mówi o zmaganiach z chorobą skóry, postulując jej normalizację. W 2020 roku aktorka stworzyła nawet własny filtr na Instagramie, by wspierać osoby z bielactwem. Celem #Beautyligo (gra słów „vitiligo”, czyli z łac. bielactwo i „beauty” – piękno) było oswojenie szerokiej publiczności z chorobą, a zarazem celebracją różnych kanonów piękna.

Polska modelka Kasia Smutniak w 2023 roku (Fot. Getty Images)

„Nigdy nie zapomnę tego momentu, kiedy odczułam lęk i niepewność co do mojej przyszłości. I choć byłam dumna z tego, że pokazałam nową siebie, jednocześnie obawiałam się braku akceptacji, bycia wyśmiewaną i wytykaną palcami, szczególnie w mojej branży zawodowej. Wiecie, co potem się wydarzyło? Nic, a raczej nic tak wielkiego. Otrzymałam mnóstwo komentarzy od ludzi, których nigdy nie poznałam, oferujących wsparcie i zrozumienie. Co najważniejsze, sama przestała dostrzegać zmiany na mojej skórze. Z czasem stały się niczym pieprzyki – wiedziałam, że istnieją, ale nie zwracałam na nie uwagi. Dlatego, że są naturalne i są częścią ciebie” – pisała wtedy gwiazda.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij