Znaleziono 0 artykułów
26.08.2020

Kate Winslet i Saoirse Ronan w zwiastunie filmu „Ammonite”

26.08.2020
(Fot. materiały prasowe)

W nowym filmie Francisa Lee, reżysera „Pięknego kraju”, aktorki wcielą się w role brytyjskich dam, między którymi rodzi się niespodziewane uczucie. Film trafi do kin jeszcze w tym roku.

Anglia, XIX wiek. Mary Anning (Kate Winslet) jest paleontolożką i kolekcjonerką skamielin. Jej znaleziska są prezentowane w najważniejszych muzeach na świecie, jednak ona – jako kobieta – pozostaje w cieniu akademickiego świata. Pewnego dnia w pracowni badaczki pojawia się tajemniczy dżentelmen wraz żoną, Charlotte Murchison (Saoirse Ronan). U kobiety zdiagnozowano melancholię. Mężczyzna, obawiając się o reputację małżonki, prosi Mary, by przyjęła ją na nauki. Między rezolutną samotniczką a milczącą damą powoli zaczyna rodzić się uczucie.

 

Nowy film Francisa Lee jest inspirowany biografią słynnej dziś paleontolożki, której dokonania doceniono dopiero wiele lat po jej śmierci. Reżyser głośnego filmu „Piękny kraj”, opowiadającego historię młodego Brytyjczyka, który nawiązuje romans z rumuńskim imigrantem, tym razem postanowił uczynić tematem swojego filmu lesbijską miłość. Tytuł już teraz porównywany jest do nagrodzonego Złotą Palmą filmu Céline Sciammy „Portret kobiety w ogniu”, który okrzyknięto jednym z najlepszych obrazów minionego roku.

„Ammonite” znalazło się w oficjalnej selekcji najważniejszych festiwali filmowych na świecie i powalczy o nagrodę, m.in. w Cannes, Telluride i Toronto. Coraz więcej mówi się również, że będzie jednym z głównych kandydatów do tegorocznych Oscarów, a odtwórczynie głównych ról powalczą o pierwszą dla Ronan i drugą dla Winslet (aktorkę doceniono za występ w filmie „Lektor”) statuetkę Akademii. Fani mody na pewno zwrócą uwagę na kostiumy stworzone przez Michaela O. Connora, znanego z takich epokowych produkcji jak „Księżna” czy „Jane Eyre”.

Film trafi do amerykańskich kin 13 listopada. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij