Znaleziono 0 artykułów
06.05.2019

Książę i Księżna Sussex zostali rodzicami

06.05.2019
Meghan i Harry (Fot. Dominic Lipinski/Press Association/East News)

To była jedna z najpilniej strzeżonych i jednocześnie wzbudzających największą ciekawość ciąż ostatnich miesięcy. Wiemy już jednak oficjalnie: Książę i Księżna Sussex zostali rodzicami. Synek pary przyszedł na świat w niecały rok po ślubie.

Odkąd w październiku zeszłego roku ogłoszono, że książęca para spodziewa się pierwszego dziecka, świat z zapartym tchem śledził każde publiczne wystąpienie Meghan i Harry'ego. Równie dużo emocji wzbudzały też ciążowe stylizacje księżnej Sussex – od czarnej sukni Givenchy z jedwabiu, w której niespodziewanie pojawiła się na rozdaniu nagród British Fashion Awards, aż po casualowe i kobiece stylizacje, jakie zabrała sobie w podróż po Maroko.

 

 

Pierwsze dziecko Meghan i Harry'ego to chłopiec. Meghan Markle zrezygnowała z grona doświadczonych lekarzy należących do najbardziej zaufanych medyków królowej Elżbiety. Księżna Sussex, która podobno nie chciała, aby przyjściem na świat jej dziecka dyrygowali „mężczyźni w uniformach”, wyselekcjonowała do tego własnę grupę lekarek. Tym samym po raz kolejny złamała królewską tradycję. Wcześniej książeca para zrezygnowała także z prezentów dla pierwszego potomka. Poprosili, by zamiast tego, poddani wsparli wybraną organizację charytatywną.

Harry i Meghan w dniu ogłoszenia zaręczyn (fot. Getty Images)

Mimo tego, że syn książęcej pary szansę na objęcie tronu, prawdopodobnie nie będzie mógł tytułować się tytułem księcia. Wszystkiemu winny jest dekret Króla Jerzego z 1917 roku. Mówi on wyraźnie, że jedynie najstarszy syn pierwszego potomka Księcia Walii (a więc w tym wypadku syn księcia Williama, książę Jerzy) ma prawo do tytułowania go Jego Wysokością i księciem. W 2012 roku Królowa Elżbieta zmieniła nieco tę zasadę, a wraz z wejściem w życie nowej regulacji, wszyscy potomkowie księcia Williama uzyskali prawo do książęcego tytułu. Nie było w niej jednak mowy o dzieciach księcia Harry'ego. 

 

 

Para opublikowała też na swoim Instagramie zdjęcie z Królową Elżbietą II, księciem Filipem i mamą Meghan, Dorią Ragland. Przy okazji zdradzili zaskakujące imię syna: Archie Harrison Mountbatten-Windsor. „Archie” oznacza „odwagę”, „Harrison” całkiem dosłownie – syna Harry'ego, a Mountbatten-Windsor to nazwiska pradziadków chłopca, Królowej i Księcia Filipa. Poddani monarchii obstawiali, że Księżna i Książę nazwą swojego pierworodnego Charles po dziadku, ewentualnie Arthur albo Theo. Archie zadziwił wszystkich, po raz kolejny udowadniając, że Sussexowie mają odwagę działać po swojemu. Na prośbę rodziców Archie nie otrzyma żadnych tytułów. 

 

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij