Znaleziono 0 artykułów
08.10.2020

Książka „Matka Polka” o Anne Applebaum dostępna w formie audiobooka

08.10.2020
Anne Applebaum (Fot. Bartosz Zabielski)

Wywiad-rzeka Pawła Potorczyna z Anne Applebaum niedawno pojawił się w księgarniach. Teraz jest też audiobookowa interpretacja książki, w wykonaniu Marii Seweryn. 

Anna Applebaum, światowej sławy dziennikarka i laureatka nagrody Pulitzera rozmawia z dziennikarzem Pawłem Potoroczynem w książce „Matka Polka”. Opowiada o pracy w archiwach nad książkami o gułagach i Wielkim Głodzie. Po raz pierwszy dzieli się przemyśleniami na temat prywatnych wyborów, opowiada o swoich pasjach. Rozmowy autora z Applebaum zostały nagrane w 2019 roku w Chobielinie pod Bydgoszczą, gdzie dziennikarka mieszka. 

Książka wydana przez wydawnictwo OsnoVa niedawno trafiła do sprzedaży w klasycznej formie oraz w postaci e-booka i cieszy się dużą popularnością. Storytel przygotował dodatkowo propozycję dla zabieganych. Od teraz dostępna jest też audiobookowa wersja książki, w interpretacji aktorki teatralnej i filmowej, Marii Seweryn. 

 

Audiobook do posłuchania tutaj: http://bit.ly/Matka_Polka_

Anne Applebaum

Applebaum pod koniec lat 80. przeprowadziła się do Warszawy, gdzie pracowała jako korespondentka dla magazynu „The Economist”. Wyszła za mąż za Radosława Sikorskiego i urodziła dwóch synów. Swój dom odnalazła w Chobielinie pod Bydgoszczą. Jest absolwentką uniwersytetu Yale na kierunkach historia rosyjska oraz literatura francuska i rosyjska. Aktywnie pracuje jako dziennikarka magazynu „The Atlantic” i jako wykładowczyni Johns Hopkins University. Została odznaczona nagrodą Pulitzera w 2004 roku, w dziedzinie literatury faktu za „Gułag”. 

Rozmowę z Anne Applebaum znajdziecie w najnowszym, październikowo-listopadowym numerze magazynu „Vogue Polska”. 

Jagoda Porębska
Proszę czekać..
Zamknij