Znaleziono 0 artykułów
02.01.2024

Księżna Maria w bordowej sukni z trenem przygotowuje się do roli królowej Danii

02.01.2024
Księżna Maria, prszyszła królowa Danii (Fot. Getty Images)

Księżna Maria już w styczniu 2024 roku zostanie królową Danii i wie doskonale, że patrzy na nią prawie cały świat. Teraz więc jeszcze skrupulatniej niż zwykle wybiera kreacje. A że znana jest z promowania ekologii i dbania o środowisko, nie dziwi, że na noworoczne przyjęcie w Kopenhadze założyła welurową sukienkę z trenem, którą ma na sobie kolejny już raz.

Księżna Maria, przyszła królowa Danii, w bordowej sukience potwierdza, że w kwestii zrównoważonej mody nie ma sobie równych

Księżna Maria nieraz udowodniła, że dbanie o środowisko ma dla niej fundamentalne znaczenie. Na ważne okazje rzadko szykuje nowe kreacje, z chęcią natomiast zagląda do swojej szafy, ponownie sięgając po swoje ulubione stylizacje. Księżną Marię regularnie widujemy bowiem w tych samych lookach, których nie obawia się powtarzać nawet na te same wydarzenia. Jednym z takich projektów jest kreacja księżnej, z trenem i z długim rękawem, w której zadebiutowała w 2007 roku. Tę welurową sukienkę w burgundowym odcieniu po raz kolejny zdecydowała włożyć podczas noworocznego przyjęcia w 2024 roku. 

Księżna Maria i książę Frederik (Fot. Getty Images)

Burgundowy odcień kreacji księżnej Marii to kolor sezonu

Żona duńskiego księcia Fryderyka już kolejne noworoczne przyjęcie spędziła w tej samej kreacji. Mowa oczywiście o jej ulubionej, bordowej sukience z trenem, w której to księżna Maria pojawiła się 1 stycznia w kopenhaskim pałacu po raz czwarty. Co więcej, stylizację uzupełniła akcesoriami podobnymi do tych sprzed lat. Jak zawsze, zdecydowała się na zjawiskową tiarę Ruby Parure oraz wysadzany klejnotami naszyjnik. Całość zwieńczyły pasujące do ozdoby na włosach kolczyki, duńskie ordery oraz cekinowa kopertówka.

Książę Fryderyk i księżna Maria już wkrótce zasiądą na duńskim tronie

Ogłoszona w niedzielę 31 grudnia 2023 roku abdykacja duńskiej królowej Małgorzaty II zaskoczyła wszystkich. 83-letnia monarchini, najdłużej panująca królowa w Europie, w swoim noworocznym przemówieniu zapowiedziała, że ustąpi z tronu 14 stycznia 2024 roku, czyli dokładnie 52 lata po objęciu władzy. Koronę przekaże swojemu synowi – księciu Fryderykowi oraz jego żonie, księżnej Marii, którzy w tym roku obchodzić będą swoją 20. rocznicę ślubu.

Zobacz także: 

Aleksandra Lipka
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Księżna Maria w bordowej sukni z trenem przygotowuje się do roli królowej Danii
Proszę czekać..
Zamknij