Znaleziono 0 artykułów
25.08.2023
Artykuł partnerski

Kultowa torebka Louis Vuitton GO-14 powraca w nowej odsłonie

25.08.2023
Kultowa torebka Louis Vuitton GO-14 powraca w nowej odsłonie (Fot. Materiały prasowe)

Kreatywność projektanta, dziedzictwo domu mody i kunszt rzemieślników – efektem zbiegu tych trzech twórczych sił jest uwielbiana przez miłośniczki Louis Vuitton torebka GO-14, która właśnie powraca w nowej wersji.

Torebka Louis Vuitton GO-14 była jednym z pierwszych modeli zaprojektowanych przez Nicolasa Ghesquière’a jako dyrektora kreatywnego damskiej linii francuskiego domu mody. Na wybiegu zadebiutowała w październiku 2014 roku w kolekcji na wiosnę–lato 2015. Stąd też jej nazwa, której rozwinięcie oznacza Ghesquière October 2014. W 2023 roku, w nowej wersji, przywoła ducha tamtych czasów.

GO-14 jest swoistym łącznikiem tradycji i nowych początków Louis Vuitton pod przewodnictwem Ghesquière'a. Pikowany wzór to dziedzictwo domu mody zaczerpnięte z jej kultowych kufrów. Ich wnętrze wyściełane było wysokiej jakości skórą, przeszywaną w charakterystyczny wzór rombów. W wyściółce kufrów miały nie tylko estetyczne, lecz także praktyczne zastosowanie – podczas podróży przewożone dokumenty pozostawały na swoim miejscu. To właśnie Ghesquière przywołał na nowo ów motyw symetrycznie krzyżujących się ściegów w swojej kolekcji na jesień–zimę 2015, powracając do niego przez lata projektowania dla marki. Za sprawą tak prostego detalu stworzył wpisany w projekt symbol luksusu. – Istnieje kilka uniwersalnych kodów, które występują wyłącznie w Louis Vuitton. Chodziło o ponowne przywołanie i przeniesienie ich do nowego otoczenia – mówił Nicolas Ghesquière o pomysłach na prowadzenie damskiej linii marki. Tym samym wzór ten stał się efektownym podpisem i jednym z wielu wątków narracyjnych pod jego kierownictwem.

(Fot. Materiały prasowe Louis Vuitton)

Charakterystyczne pikowania stały się znakiem rozpoznawczym również dla modelu GO-14. Niemal dziewięć lat temu pojawił się na wybiegu w kilku wersjach – czarnej, brązowej oraz białej z przeszyciami w kontrastowych odcieniach energetycznego niebieskiego i burgundu z efektem pomalowania sprayem. Model spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno przez miłośniczki francuskiego domu mody, jak i twórczości samego projektanta. Nic dziwnego, że po niemal dekadzie model powraca do gry w nowej wersji, która ma ogromne szanse stać się it bag nadchodzącego sezonu.

Kultowa torebka Louis Vuitton GO-14 powraca w nowej wersji

Zapowiedź powrotu modelu GO-14 odbiła się szerokim echem w świecie mody, wywołując entuzjastyczne komentarze. Wersja z 2023 roku doskonale oddaje debiutanckiego ducha – wyraźnie zaakcentowane przeszycia na miękkiej skórze odpowiadają za wrażenie trójwymiarowości, idealnie podkreślając każdą krzywiznę na jej powierzchni. Kontrastowe szwy dają niezwykle ciekawe wrażenie złudzenia optycznego, który potęgują opalane odcienie w poszczególnych modelach.

Fot. Materiały prasowe

Nowością są również paski. W wersji krótkiej ze skórzaną rączką i biżuteryjnymi akcentami lub w regulowanej wersji z pięknym, eleganckim łańcuszkiem o niezwykle ciekawym splocie. Za jego sprawą torebka z łatwością dopasuje się do naszej stylizacji i nastroju – może być wygodną i pojemną towarzyszką na co dzień lub eleganckim dodatkiem na specjalną okazję.

Model GO-14 jest doskonałym przykładem tego, jak korzystać z dziedzictwa domu mody w zgodzie z duchem czasu i wartościami marki. Torebka jest zarówno popisem kreatywności Ghesquière’a, jak i rzemieślniczego kunsztu współpracujących z nim artystów. Sam proces jej tworzenia obejmuje 20 etapów, które wymagają skupienia i precyzji, by osiągnąć odpowiedni efekt miękkiej formy oraz odpowiednie gradacje kolorystyczne. W tym procesie nie mniej ważna jest technika osadzania 17-metrowego paska, znajdującego się na klasycznych przeszyciach. Precyzyjne wykonanie i harmonia każdego projektu, łączenie tradycji oraz nowoczesnego podejścia do sztuki rzemieślniczej to kwintesencja atelier Louis Vuitton, czego najlepszym przykładem jest powrót nowej wersji it bag sprzed niemal dekady.

Fot. Materiały prasowe

Torebka ma premierę 25 sierpnia i jest dostępna w kilku odcieniach: od klasycznej bieli, czerni i beżu, przez głęboki granat i opalizującą w odcieniu różu czerń, przez opalane brązy.

Ewelina Kołodziej
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Kultowa torebka Louis Vuitton GO-14 powraca w nowej odsłonie
Proszę czekać..
Zamknij