Znaleziono 0 artykułów
20.08.2021

Najlepiej opłacani aktorzy i aktorki

20.08.2021
Daniel Craig i Julia Roberts (Fot. Getty Images)

100 mln dolarów – taką kwotę przedstawiciele Netfliksa zaoferowali Danielowi Craigowi za udział w dwóch sequelach „Na noże”. Tym samym uczynili gwiazdora najlepiej opłacanym aktorem w Hollywood i udowodnili, że dziś w przemyśle filmowym zasady dyktują platformy streamingowe. Dwayne Johnson, Brad Pitt i Will Smith – portal „Variety” opublikował ranking najlepiej zarabiających gwiazd kina.

Jeszcze do niedawna, standardowa gaża dla twarzy najbardziej kasowych produkcji wynosiła 20 mln dolarów. W erze platform streamingowych podskoczyła do astronomicznych kwot. Według rankingu magazynu „Variety”, sporządzonego na podstawie honorarium gwiazd za konkretne produkcje, rolę lidera w kategorii najlepiej zarabiającego aktora, po królującym od lat Dwaynie Johnsonie (z 50 mln dolarów za filmu akcji „Red On” dla Amazon Prime Video), przejął Daniel Craig. Po sukcesie filmu „Na noże”, przedstawiciele platformy Netflix mieli zaoferować mu 100 mln dolarów za udział w dwóch kontynuacjach kryminału.

Craiga i Johnsona goni Will Smith z 40 mln za „King Richard” i Denzel Washington za thriller „Małe rzeczy”. Zaraz za nimi uplasowali się Leonardo DiCaprio, który zainkasował 30 mln dolarów za czarną komedię „Don’t Look Up” powstałą na zlecenie platformy Netflix oraz Mark Wahlberg z tą samą kwotą ą za „Śledztwo Spensera”.

Siódme, ósme i dziewiąte miejsca należą do kobiet. Julia Roberts i Jennifer Lawrence, kolejno za „Leave The World Behind” (również z biblioteki Netfliksa) i „Don’t Look Up” zarobią po 25 mln dolarów, a Sandra Bullock w komedii romantycznej „The Lost City of D” – 20 mln.

Listę zamykają Michael B. Jordan (15 mln dolarów za „Bez skrupułów Toma Clancy'ego”), Tom Cruise (13 mln dolarów za „Top Gun: Maverick”), Keanu Reeves (12 mln dolarów za czwartą część Matrixa”), Chris Pine (11,5 mln dolarów za „Lochy i smoki”) oraz Robert Pattinson (3 mln dolarów za „Batmana”).

Prezentujemy pełną listę najlepiej opłacanych aktorów i aktorek:

Daniel Craig (sequele „Na noże”) - 100 mln dolarów

Dwayne Johnson („Red One”) - 50 mln dolarów

Will Smith („King Richard”) - 40 mln dolarów

Denzel Washington („Małe rzeczy”) - 40 mln dolarów

Leonardo DiCaprio („Don't Look Up”) - 30 mln dolarów

Mark Wahlberg („Śledztwo Spensera”) - 30 mln dolarów

Jennifer Lawrence („Don't Look Up”) - 25 mln

Julia Roberts („Leave the World Behind”) - 25 mln dolarów

Sandra Bullock („The Lost City of D”) - 20 mln dolarów

Ryan Gosling („The Grey Man”) - 20 mln dolarów

Christ Hemsworth („Thor: Love and Thunder”) - 20 mln dolarów

Brad Pitt („Bullet Train”) - 20 mln dolarów

Michael B. Jordan („Bez skrupułów Toma Clancy'ego”) - 15 mln dolarów

Tom Cruise („Top Gun: Maverick”) - 13 mln dolarów

Keanu Reeves („The Matrix 4”) - 12-14 mln dolarów

Chris Pine („Dungeons and Dragons”) - 11,5 mln dolarów

Robert Pattinson („The Batman”) - 3 mln dolarów

Pola Dąbrowska
Proszę czekać..
Zamknij