Znaleziono 0 artykułów
28.08.2019

LVMH ogłasza Nagrodę Karla Lagerfelda

28.08.2019
(Fot. Dave Kotinsky/Getty Images)

Korporacja składa w ten sposób hołd zmarłemu niedawno projektantowi, który był zaangażowany w konkurs LVMH Prize for Young Fashion Designers od jego pierwszej edycji.

Francuska korporacja, do której portfolio należą takie marki jak Louis Vuitton, Dior, Givenchy i Fendi, zapowiedziała, że nagroda specjalna przyznawana w ramach LVMH Prize for Young Fashion Designers będzie nosić miano Nagrody Karla Lagerfelda. – Karl Lagerfeld, który pełnił funkcje dyrektora kreatywnego Fendi od 1965 roku, był zaangażowany w LVMH Prize od samego początku – powiedziała Delphine Arnault wicedyrektorka Louis Vuitton. – Nagroda Karla Lagerfelda  jest ukłonem w stronę jego zaangażowania, dobrej energii i kreatywnego geniuszu – dodała. 

Laureat Nagrody Karla Lagerfelda otrzyma 150 tysięcy euro oraz roczny program mentorski, w ramach którego zespół LVMH wprowadzi młodego projektanta w tajniki branży. LVMH Prize jest uznawana za jedną z najważniejszych nagród przyznawanych obiecującym talentom. To prawdziwa przepustka do świata mody. W konkursie biorą udział początkujący projektanci z całego świata. Do tegorocznej edycji przystąpiło ponad 1700 osób z ponad stu krajów. 

Zwycięzcę wybierze jury, w którym znaleźli się, m.in. Jonathan Anderson, Kris Van Assche, Maria Grazia Chiuri, Nicolas Ghesquière i Marc Jacobs. W panelu ekspertów zasiądą takie osobistości jak Naomi Campbell, Suzy Menkes, Karlie Kloss i Chiara Ferragni. Finał szóstej edycji konkursu odbędzie się 4 września w Fondation Louis Vuitton.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij