Znaleziono 0 artykułów
01.05.2020

#majowkazvogue: Zwiedzaj z nami Zachętę Narodową Galerię Sztuki

01.05.2020
(Fot. materiały prasowe)

W piątek, 1 maja, przez cały dzień trwa na Vogue.pl wirtualne oprowadzanie po jednej z najważniejszych instytucji kultury w Polsce.

Dzięki specjalnym filmom fani sztuki mogli nie tylko zwiedzić wyjątkowy budynek stołecznego muzeum, ale także podziwiać dwie wyjątkowe wystawy.

 

Pierwsza z nich – „Co dwie sztuki to nie jedna” – to wspólna wystawa artystów i dzieci przygotowana z myślą o innych dzieciach i rodzicach. Wykonane specjalnie z myślą o tej ekspozycji prace pozwalają dostrzec tematy ważne zarówno dla młodych twórców, jak i odbiorców sztuki, oraz zmuszają do zastanowienia się nad tym, ile wspólnego może mieć sposób patrzenia na świat artystów z tym, jak widzą go ich dzieci.

 

Drugą wystawą jest „Ahmed Cherkaoui w Warszawie. Polsko-marokańskie relacje artystyczne (1955–1980)”. Cherkaoui, uznawany często za pioniera marokańskiej sztuki współczesnej, na początku lat 60. przez rok studiował na warszawskiej ASP. Czas spędzony w Polsce okazał się przełomowy w jego malarskiej karierze, także dzięki spotkaniu z Henrykiem Stażewskim, który wprowadził go w świat sztuki nowoczesnej i abstrakcyjnej. Prace Cherkaouiego stanowią punkt wyjścia do prześledzenia możliwie jak największej liczby powiązań między marokańskimi artystami w Polsce i polskimi artystami w Maroku.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij