Znaleziono 0 artykułów
04.03.2019

Szumowska reżyseruje nowy film producentów „Drive” i „Whiplash”

04.03.2019
Małgorzata Szumowska (Fot. Stefania DAlessandro, Getty Images0

Na swoim koncie ma między innymi Europejską Nagrodę Filmową, dwa Srebrne Niedźwiedzie i nominację do nagrody głównej jury Festiwalu Sundance. Małgorzata Szumowska, autorka takich obrazów jak „Sponsoring” i „Twarz”, reżyseruje właśnie swój pierwszy anglojęzyczny film. „The Other Lamb” będzie największą produkcją w jej karierze.

Nad produkcją filmu czuwają między innymi David Lancaster i Stephanie Wilcox – producenci takich hitów jak „Drive” z Ryanem Goslingiem w roli głównej, czy „Whiplash” z Milesem Tellerem i JK Simmonsem (Simmons za rolę wybuchowego Terrence'a Fletchera otrzymał Oscara). W obsadzie thrillera Szumowskiej znalazła się plejada młodych, zdolnych aktorów: znana z „Zabicia świętego jelenia”, Raffey Cassidy, odtwórca roli Daaria Naharisa w „Grze o tron”, Michiel Huisman i Denise Gough, która niedawno zagrała u boku Keiry Knightley w filmie „Colette”. 

Raffey Cassidy (Fot. Mike Marsland, Getty Images)

Tematem „The Other Lamb” jest przemiana dziewczyny w kobietę i budząca się w niej sekualność. Film opowiada historię Selah (w tej roli Cassidy), która wychowuje się w sekcie enigmatycznego Shepherda. Uczestnicząc w mistycznym rytuale, doświadcza wizji, które sprawiają, że zaczyna podawać w wątpliwość wszystko, co do tej pory widziała i czego się nauczyła.

Zdjęca do filmu ruszyły 11 lutego. Za kamerą stanął Michał Englert.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij