Znaleziono 0 artykułów
06.02.2023

Marka Stamm z nagrodą Zalando Sustainability

06.02.2023
Fot. James Cochrane / Zalando

Zalando Sustainability Award – nagrodę pieniężną i możliwość zaprojektowania z platformą zrównoważonej kolekcji – otrzymała w tym roku duńska marka Stamm.

Celem Zalando Sustainability Award jest wyróżnienie marek szerzących ideę zrównoważonego rozwoju. Podczas tegorocznego tygodnia mody w Kopenhadze nagroda przyznana została kolekcji Stamm na jesień-zimę 2023. Szczególne wrażenie na jury zrobiło wykorzystanie w linii ekologicznych materiałów, w tym puchu pochodzącego z recyklingu w kurtkach typu puffer oraz indyjskich tkanin Khadi, wykonanych z organicznej, ręcznie przędzonej bawełny. – Przyznanie nagrody STAMM to docenienie nieustannego zaangażowania marki w odkrywanie innowacyjnych zestawień materiałów i redefiniowanie klasycznych fasonów. Jej kreacje są inspirujące nie tylko dzięki zaskakującym projektom, ale także poprzez wykorzystywanie ręcznie wykonanych materiałów – powiedziała członkini jury i prezeska tygodnia mody w Kopenhadze Cecilie Thorsmark.

Elisabet Stamm (Fot. James Cochrane / Zalando)

STAMM otrzyma nagrodę w wysokości 20 tys. euro i możliwość stworzenia z Zalando zrównoważonej kolekcji. Aby jeszcze bardziej wesprzeć markę w rozwoju, Zalando udostępni na swojej platformie kolekcję jesień-zima 2022-2023 klientkom i klientom z całej Europy. – Zdobycie tej nagrody pozwoli nam nawiązać nowe relacje i kontynuować pracę na rzecz wprowadzania pozytywnych zmian. Mam również nadzieję, że uda mi się zainspirować innych do tworzenia z myślą o przyszłości. Wierzę, że te wartości są uniwersalne dla wszystkich – dodała dyrektorka kreatywna marki Elisabet Stamm.

Podczas wydarzenia doceniono także projektantkę Selam Fessahaye za ogromny zakres materiałów, stylów i kompetencji technicznych, a TG Botanical za rzemiosło, wykorzystanie naturalnych surowców i lokalną produkcję.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij