Znaleziono 0 artykułów
21.02.2024

Michelle Obama przyleci do Polski. Wystąpi na kongresie Impact’24

21.02.2024
Fot. Getty Images

Była pierwsza dama USA Michelle Obama, jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata, już w połowie maja przyleci do Polski. W Poznaniu weźmie udział w moderowanej rozmowie na kongresie Impact’24, jednym z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zarówno gdy Barack Obama walczył o fotel prezydenta USA, jak i gdy przez osiem lat sprawował najważniejszą funkcję w państwie, Michelle Obama aktywnie angażowała się w działalność polityczną i społeczną.
– Pod wpływem krytyki, także tej wynikającej z mojego pochodzenia, musiałam się zatrzymać i odpowiedzieć sobie na pytania, kim jestem i co mnie buduje. Ta refleksja zdefiniowała to, kim się stałam – mówi Michelle Obama, wspominając ostracyzm, z jakim mierzyła się w trakcie kampanii prezydenckiej swojego męża. Gdy w 2009 roku Barack Obama został prezydentem Stanów Zjednoczonych, ona, pierwsza dama Ameryki, odniosła spektakularny sukces, stając się autorytetem, inspiracją i wzorcem do naśladowania dla kobiet na całym świecie.

 Była pierwsza dama USA Michelle Obama, jedna z najbardziej wpływowych kobiet świata, absolwentka Princeton i Harvardu, wciąż inspiruje ludzi na całym świecie. W maju 2024 roku weźmie udział w moderowanej rozmowie na kongresie Impact'24 w Poznaniu. Fot. Getty Images

Michelle Obama budzi szacunek, ale nie tworzy dystansu

Wypowiedzi Michelle Obamy i jej działalność pokazują, że jest niezwykle wrażliwa społecznie, a nieodzownym motywem jej życia stało się posłannictwo. W osobistej książce wydanej w 2018 roku „Becoming. Moja historia” była pierwsza dama USA przełamuje tabu i pisze m.in. o najbardziej intymnych doświadczeniach: staraniu się o dziecko, poronieniu i in vitro. W autorskim podcaście dostępnym na Spotify Michelle Obama udowadnia, że jest autentyczna, zabiera głos w ważnych społecznie sprawach czy normalizuje kwestie kryzysów zdrowia psychicznego, w jednym z odcinków mówiąc, że również miała epizod depresyjny.
Michelle Obama budzi szacunek, ale nie tworzy dystansu. „Pierwsza dama znana jest z doskonałej umiejętności przemawiania i poruszania tłumu. Zauważamy także jej wrażliwość, wyważenie oraz wierność wartościom” – zauważa Justyna Kopińska na łamach Vogue.pl. Już w maju 2024 roku Michelle Obama wystąpi na kongresie Impact’24 w Poznaniu.

Była pierwsza dama USA Michelle Obama na kongresie Impact’24

Michelle Obama weźmie udział w moderowanej rozmowie na największym wydarzeniu gospodarczo-technologicznym Europy Środkowej – Impact’24, które odbędzie się w Poznaniu w dniach 15 i 16 maja 2024 roku.
Na kongresie koncentrującym się na najbardziej aktualnych, światowych trendach wystąpi blisko 650 mówców. Poza byłą pierwszą damą USA Michelle Obamą swój udział potwierdzili też m.in. znawca sztucznej inteligencji, zastępca redaktora naczelnego „The Economist” Kenneth Cukier, strateg geopolityczny Peter Zeihan, znany politolog Ivan Krastev, czy ekspert ds. produktywności Chris Bailey. W Poznaniu przemówienia wygłoszą także m.in. postępowa liderka i była premierka Finlandii Sanna Marin. Nie zabraknie też osobowości świata kultury, m.in. aktora i reżysera Jessego Eisenberga. Wydarzeniem będzie też wystąpienie światowej sławy psychoterapeutki, autorki bestsellerowych poradników Esther Perel.

Marta Szwarc
Proszę czekać..
Zamknij