Znaleziono 0 artykułów
01.08.2019

Moda odpowiedzialna: Responsible Fashion Awards

01.08.2019
Partnerem konkursu jest grupa LPP, (Fot. materiały prasowe)

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru zaprasza do udziału w pierwszej edycji konkursu, promującego ekologiczne projektowanie. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 września.

Moda pozostaje jedną z najbardziej szkodliwych dla środowiska branż. Do produkcji jednego T-shirtu potrzebne jest ok. 2700 litrów wody, a jedynie jeden procent światowej produkcji ubrań trafia na recykling. Aby to zmienić konieczne jest nie tylko ograniczenie konsumpcji i zmiana naszych przyzwyczajeń, ale także redefinicja systemu produkcji, w szczególności w zakresie wykorzystywanych materiałów, które będą trwalsze, lepszej jakości, podatne na recykling i pozyskane w sposób etyczny. 

Responsible Fashion Awards (Fot. materiały prasowe)

Od pewnego czasu zarówno wielkie koncerny, jak i niezależni projektanci zaczynają wdrażać bardziej ekologiczne strategie. Z myślą o rozwoju mody odpowiedzialniej Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru (MSKPU) stworzyło Responsible Fashion Awards, skierowanego zarówno do profesjonalistów, jak i debiutujących projektantów. Celem konkursu jest wspieranie zaangażowanych w zmianę twórców oraz szerzenie wiedzy związanej z ekologiczną produkcją ubrań. Na zwycięzców czekają, m. in. dwa roczne stypendia w MSKPU oraz możliwość prezentacji swojej kolekcji na pokazie dyplomowym. 

Aby wziąć udział w konkursie, należy podesłać swoje projekty. Najlepsze z nich przejdą do kolejnego etapu, w którym projektanci stworzą swoje kolekcje wyłącznie z ekologicznych materiałów, zapewnionych przez grupę LPP. Zgłoszenia można nadsyłać do 18 września. 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się tutaj.

Julia Właszczuk
Sortuj wg. Najnowsze
Komentarze (3)

Emilia Krochta
Emilia Krochta31.08.2019, 17:25
Super, że polska firma się zaangażowała i można spróbować swoich sił w tym konkursie.

Wczytaj więcej
Proszę czekać..
Zamknij