Znaleziono 0 artykułów
02.02.2023

Wszystko, co wiemy o filmowej biografii Kate Moss

02.02.2023
(Fot. Getty Images)

Film „Moss & Freud” skupi się na relacji między supermodelką a brytyjskim malarzem Lucianem Freudem, dla którego Kate Moss pozowała na początku lat 2000. Oto wszystko, co wiemy o produkcji.

Fabuła

W 2002 roku Kate Moss przyznała w jednym z wywiadów, że jej największym marzeniem jest pozować dla Luciana Freuda. Malarz, gdy o tym usłyszał, zaprosił supermodelkę do swojego studia. – To on nauczył mnie dyscypliny. Gdy spóźniłam się chociaż pięć minut, zamykał mi drzwi przed nosem – wspominała po latach. Freud nie zdawał sobie jednak sprawy, że powodem jej spóźnień był fakt, że Moss właśnie się dowiedziała, że jest w ciąży. Gdy mu to powiedziała, stał się bardziej wyrozumiały. Supermodelka spędzała u niego trzy wieczory w tygodniu, trwając w nieruchomych pozach nawet przez osiem godzin.

Obsada i twórcy

W roli supermodelki zobaczymy Ellie Bamber, znaną z takich produkcji, jak „Zwierzęta nocy”, „Wąż” czy nowe „Willow”. Luciana Freuda zagra legenda brytyjskiego kina Derek Jacobi. Reżyserem i scenarzystą filmu jest James Lucas, twórca obsypanej nagrodami „Rozmowy”. Sama Moss jest również mocno zaangażowana w projekt, choć na razie nie ujawniono, w jakiej roli.

(Fot. Getty Images)

Kostiumy

Jak donosi brytyjski „Vogue”, w filmie najpewniej zobaczymy kreacje prosto z szafy Kate Moss. Supermodelka prowadzi własne archiwum od 1993 roku, co oznacza, że najpewniej wciąż ma ubrania, które nosiła w tamtym czasie. Możemy zatem liczyć na kultowe looki w duchu Y2K.

Data premiery

„Moss & Freud” jest wciąż na etapie pierwszych rozmów. Jeśli wszystko pójdzie po myśli twórców, zdjęcia do produkcji powinny ruszyć z końcem 2023 roku. Wtedy premiery należy się spodziewać na przełomie 2024 lub 2025 roku.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij