Znaleziono 0 artykułów
13.03.2023

Korsaż: Oscarowy trend z czerwonego dywanu

13.03.2023
 Nicole Kidman i Halle Berry, Fot. Getty Images

Najważniejsze nagrody filmowe przyznano już po raz 95. A niemal tak samo ważne, jak przyznane statuetki, są zachwycające kreacje, w których gwiazdy pozują na oscarowym czerwonym dywanie. Wśród ich ulubionych dodatków na gali w 2023 roku znalazł się korsaż w formie róży.

Tkanina udrapowana w kwiat to romantyczny akcent, który projektanci największych domów mody zaprezentowali w swoich kolekcjach na 2023 rok. Nie dziwi więc, że modny detal tak często pojawiał się na oscarowym czerwonym dywanie.

 Nicole Kidman, Fot. Getty Images

Jedną z gwiazd, której kreację na oscarowej gali 2023 zdobiły kwiaty, była Nicole Kidman. Aktorka wystąpiła w czarnej mieniącej się sukni ozdobionej przeskalowanymi srebrnymi różami. Strukturalne ozdoby zostały umieszczone asymetrycznie – na ramieniu i biodrze. Projekt Armani Privé, mimo dodatków, nie okazał się ani przytłaczający, ani przesadzony. Podczas ceremonii Kidman chętnie pozowała z Halle Berry, która na uroczystość wybrała suknię Tamary Ralph. Jej kreacja z białej satyny również eksponowała nogi i ramiona, ale głównym tematem projektu też pozostały skrzące się diamencikami róże – umieszczone przy szyi i na biodrze.

Halle Berry, Fot. Getty Images

Różany motyw powtórzyła też w skromniejszej wersji, przypominającej kotylion, Winnie Harlow. 

Niczym kwiaty w butonierki powpinali m.in. Paul Mescal i Dwayne Johnson. Daniel Kwan, reżyser i zdobywca Oscara za „Wszystko wszędzie naraz”, wystąpił z kolei na ceremonii w czerwonej marynarce ze złotym kwiatowym haftem.

Winnie Harlow, Fot. Getty Images
 Daniel Scheinert, Jonathan Wang i Daniel Kwanl, Fot. Getty Images
 Paul Mescal, Fot. Getty Images
Dawayne Jahnsom, Fot. Getty Images
Cara Delevingne, Fot. Getty Images

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij