Znaleziono 0 artykułów
30.03.2021

Podcast „Zrozumieć latino” Natalii Nykiel

30.03.2021
(Fot. Ada Zielińska)

Jedna z najbardziej lubianych polskich wokalistek, która podczas Self-Care Weekend z „Vogue Polska” wystąpiła z recitalem akustycznym, debiutuje jako twórczyni podcastu o latynoskiej muzyce.

Opowiadam o utworach, albumach, wykonawcach muzyki hiszpańsko i portugalskojęzycznej. Jest wiele piosenek, które są popularne w Polsce, ale jako słuchacze kompletnie nie wiemy, dlaczego są ważne i o czym opowiadają. Moim opowieściom towarzyszyć będą zaskakujące fakty historyczne i kulturalne w obrębie muzyki latino – mówi Natalia Nykiel, wokalistka, ikona stylu i absolwentka Kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

(Fot. materiały prasowe)

Pierwszego odcinka – „Dziewczyna z Guantánamo” o piosence „Guantanamera”, której tradycja sięga początków XX wieku – można już posłuchać na Spotify. W kolejnych odsłonach, które pojawią się co poniedziałek, Natalia opowie o współczesnych muzykach latynoskich: Malumie, Bad Bunnym, Calle 13 i J Balvinie. Poruszy także takie tematy jak seksizm i kultura macho w kulturze latynoskiej.

Natalia niedawno zakończyła pracę nad nowym albumem, data premiery jest jeszcze nieznana. Za teledysk do utworu „Volcano” została nominowana do Fryderyków 2021.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij