Znaleziono 0 artykułów
06.03.2019

Netflix szykuje filmową adaptację „Stu lat samotności” Márqueza

06.03.2019
Gabriel García Márquez w 1990 roku (Fot. Ulf Andersen, Getty Images)

Nie ma chyba miłośnika literatury XX wieku, który nie przeczytałby „Stu lat samotności”. Powieść Gabriela Garcíi Márqueza, która do tej pory sprzedała się w rekordowej liczbie ponad 50 milionów egzemplarzy, kilkadziesiąt lat po premierze doczeka się pierwszej filmowej adaptacji. Podjął się jej Netflix, który tym samym poszerza portfolio oryginalnych hiszpańskojęzycznych produkcji. 

Wiadomość o rozpoczęciu prac nad ekranizacją „Stu lat samotności” jest zaskoczeniem. Szczególnie, że laureat Nagrody Nobla z 1982 roku przez lata odrzucał wszelkie propozycje producentów filmowych, twierdząc, że książka jest dziełem, którego sfilmować się po prostu nie da.

Gabriel García Márquez w 1990 roku (East News)

Rosnąca popularność i sukcesy iberyjskiego kina zachęciły jednak synów i spadkobierców pisarza do ponownego rozważenia przeniesienia dzieła ich ojca na filmowy ekran. Wybór padł na Netfliksa, który skutecznie udowania, że produkcje dystrybuowane w oryginalnych językach, mogą cieszyć się równie dużym prestiżem i popularnością, co filmy hollywoodzkie.

– To dla nas zaszczyt, że to właśnie nam zaufano w kwestii pierwszej filmowej adaptacji „Stu lat samotności" – ponadczasowej i kultowej opowieści latynoamerykańskiej, którą z nieskrywaną przyjemnością podzielimy się ze światem – mówi Francisco Ramos, wiceprezydent hiszpańskojęzycznej sekcji Netfliksa. Serial kręcony ma być głównie w Kolumbii. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Michalina Murawska
Komentarze (1)

Magdalena Stachnik
Magdalena Stachnik08.03.2019, 11:26
Trudno sobie wyobrazić ale już nie mogę się doczekać. To jedna z tych książek w moim życiu.
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Netflix szykuje filmową adaptację „Stu lat samotności” Márqueza
Proszę czekać..
Zamknij