Znaleziono 0 artykułów
06.07.2020

Nie żyje Ennio Morricone

06.07.2020
Ennio Morricone (Fot. Cosima Scavolini / Splash News/EAST NEWS)

Słynny kompozytor, autor muzyki do takich filmów jak „Cinema Paradiso”, „Misja” i „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” i laureat dwóch Oscarów, zmarł w wieku 91 lat.

Ennio Morricone nazywany był cudownym dzieckiem. Pierwsze utwory skomponował już w wieku sześciu lat. W wieku 12 lat rozpoczął edukację muzyczną. Studia ukończył z wyróżnieniem. Nie od razu znalazł jednak pracę w branży. Początkowo zarabiał na życie, grając na trąbce w klubach i kawiarniach. Niedługo później został dostrzeżony przez producentów włoskiej telewizji narodowej i otrzymał swój pierwszy angaż, by skomponować muzykę do filmu „Faszysta”.

Od tamtej pory stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 500 tytułów, w tym do kultowego „Cinema Paradiso”, „Misji” i „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”. Pracował z największymi reżyserami, którzy doceniali jego niezwykły talent. Wśród oddanych fanów kompozytora znaleźli się tacy twórcy jak Quentin Tarantino i Sergio Leone.

Uznawany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii, na swoim koncie miał dwa Oscary, trzy Złote Globy i pięć statuetek BAFTA. Jak donoszą włoskie media, kilka dni temu Morricone trafił do rzymskiego szpitala, a dziś rano zmarł. Miał 91 lat.

Julia Właszczuk
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Nie żyje Ennio Morricone
Proszę czekać..
Zamknij