Znaleziono 0 artykułów
12.05.2023

Nowa kolekcja dodatków do domu i mebli Hermès

12.05.2023
Nowa kolekcja dodatków do domu i mebli Hermès (Fot. Maxime Verret)

Przywiązanie Hermès do ponadczasowego piękna wykracza daleko poza modę. W najnowszej kolekcji mebli i dodatków do domu, zaprezentowanej podczas tygodnia designu w Mediolanie, marka celebruje minimalizm. Wyraziste konstrukcje projektów nie onieśmielają, a pozwalają marzyć o spójnym i wyrafinowanym wnętrzu.

Kolekcja mebli i dodatków do domu Hermès, zaprezentowana podczas Milan Design Week 2023, to wynik inspiracji naturą, dawnym stylem, minimalizmem. Geometria towarzyszy w tych projektach kształtom bardziej obłym, a styl retro miesza się z nowoczesnością.

Nowa kolekcja dodatków do domu i mebli Hermès (Fot. Maxime Verret)

Elementy nowej kolekcji są wspaniałymi przykładami twórczości, podkreślającej znaczenie ponadczasowego piękna. A ich przygaszone kolory nawiązują do wizualnego dziedzictwa francuskiego domu mody.

Jednym z najbardziej wyróżniających się nowych mebli Hermès, jest fotel z drewna i skóry, stworzony przez duńską projektantkę Cecilie Manz. Jego geometryczna forma nawiązuje do historii skandynawskiego minimalizmu.

Nowa kolekcja dodatków do domu i mebli Hermès (Fot. Maxime Verret)

Na uwagę zasługuje też zaprojektowana przez zespół designerów domu mody sofa Contour d'Hermès, w której największy nacisk położono na tkaninę – mieszankę wełny, bawełny i skóry. To subtelny ukłon w stronę estetyki marki. Są też obite skórą pudełka, linia kolorowych dywanów o geometrycznych wzorach, a także skórzane, proste w formie krzesło, projektu Jaspera Morrisona, będące reinterpretacją klasyków designu z lat 30. XX wieku.

Redakcja Vogue.pl
  1. Kultura
  2. Design
  3. Nowa kolekcja dodatków do domu i mebli Hermès
Proszę czekać..
Zamknij