Znaleziono 0 artykułów
19.12.2022
Artykuł partnerski

Nadzieje z fungarium 2.0: Prezent dla skóry, opakowanie dla planety

19.12.2022
(Fot. Materiały prasowe)

Gdy na początku roku na łamach „Vogue Polska” publikowaliśmy sesję „Nadzieję z fungarium”, upatrując w grzybach surowca, który pomoże uratować planetę przed katastrofą ekologiczną, a ludzkość przed głodem i kryzysem zdrowia, wiedzieliśmy, że nie są one płonne. Nie przypuszczaliśmy jednak, że nadzieje te tak szybko zostaną spełnione.

Niecały rok później potencjał grzybów z powodzeniem wykorzystuje polska marka Oio Lab, która w okresie zwiększonej produkcji opakowań – świąt – robi wszystko, by te z dostarczonych przez nich kosmetyków zniknęły w ciągu 40 dni, nie wpływając na zanieczyszczenie planety ani ekosystem.

To nie pierwsza akcja na rzecz planety w wykonaniu polskiej marki, która zresztą zrównoważony rozwój ma w swoim DNA. I nie pierwszy raz, gdy bohaterami zostały nieocenione grzyby. Gdy swoją premierę miała Wyciszająca Emulsja Adaptogenna do Twarzy The Forest Retreat, Oio Lab połączyło siły z Fundacją Las Na Zawsze, dzięki której wraz ze sprzedaną jedną buteleczką kosmetyku udawało się posadzić metr kwadratowy bioróżnorodnego lasu, wpływającego nie tylko na lepszą jakość powietrza, ale przede wszystkim na życie zwierząt. Co więcej, zaawansowane ekstrakty z grzybów stały się głównym ze składników aktywnych emulsji, otwierając nowy nurt w pielęgnacji oparty na adaptogenach.

(Fot. Materiały prasowe)

Tym razem Oio Lab robi kolejny krok, a w zasadzie skok w przyszłość, wprowadzając nowy produkt i jeden zestaw, ze wspomnianą wyżej emulsją. Jednak tym razem nie tylko kosmetyki robią wielkie „wow”. Innowacją są w pełni kompostowalne opakowania z grzybów, które znikają z powierzchni ziemi po 40 dniach. To dobry powód, żeby przyjrzeć się nowościom marki z jeszcze większym uznaniem.

Zestaw Oio Lab Glow: Z zachwytem nad blaskiem

Duet kultowych produktów marki to kompletna, dwustopniowa pielęgnacja, pozwalająca cieszyć się idealnie nawilżoną i wyciszoną skórą, nawet przy tak niesprzyjających warunkach, jakie obecnie panują na zewnątrz. W Glow Facial Set znalazło się Wielopoziomowe Serum Nawilżające do Twarzy Aquasphere o żelowej formule, która zapewnia intensywne, wielopoziomowe nawilżenie. Pomaga wypełnić strukturę skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek, dając wrażenie jej wypełnienia dzięki kompleksowi pięciu związków kwasu hialuronowego i stymuluje produkcję tego naturalnie znajdującego się w skórze. Zapobiega też utracie wody, pozostawiając skórę rozświetloną, miękką i widocznie odświeżoną. Booster zawiera dziesięć skutecznych składników nawilżających, w tym polisacharydy z nasion tamaryndowca.

(Fot. Materiały prasowe)

Drugi krok pielęgnacji i element zestawu Glow Facial Set to „leśna kąpiel” dla zestresowanej skóry, którą funduje jej Wyciszająca Kremowa Emulsja The Forest Retreat. Kosmetyk o konsystencji mleczka natychmiast przynosi ulgę podrażnionej cerze (podobnie jak kefir nałożony na spaloną słońcem skórę w lecie), zmniejsza jej zaczerwienienie i działa odprężająco – dokładnie tak jak na ciało i umysł potrafi zadziałać spacer między drzewami. Wielozadaniowa emulsja zawiera 14 potężnych składników naturalnych, w tym tradycyjne rośliny adaptogenne, opatentowany ekstrakt z dzikiego indygo (składnikowi przyznano dwa prestiżowe ekocertyfikaty: Cosmos i Ecocert) oraz otrzymywane przyjazną dla planety metodą ekstrakty z mchu Physcomitrella patens i grzybów.

(Fot. Materiały prasowe)

Zarówno w przypadku serum, jak i emulsji efekty działań intensyfikują się wraz z użytkowaniem, dlatego warto pamiętać, że sukcesem każdej pielęgnacji jest sumienność. W tym przypadku nagrodą będzie piękny, zdrowy i tak pożądany dzisiaj młodzieńczy glow.

(Fot. Materiały prasowe)

Łagodzący Balsam do Twarzy: Z czułością do skóry

Bycie dobrym dla swojej skóry przez wsłuchiwanie się i odpowiadanie na jej potrzeby to podstawa świadomej pielęgnacji. Oio Lab ponownie pochyla się nad cerą, która „ma w życiu najtrudniej” – jest nadwrażliwa. Z myślą o niej polska marka stworzyła nowy produkt – łagodzący balsam do twarzy bogaty w zaawansowane składniki aktywne, który całościowo poprawia kondycję wrażliwej i reaktywnej skóry. Wielofunkcyjny kosmetyk koi i łagodzi zaczerwienienia oraz pomaga zniwelować objawy wrażliwości, w tym suchej, podrażnionej i łuszczącej się skóry. W jego składzie znalazły się pozyskiwane metodami przyjaznymi dla planety ekstrakty z drzewa korkowego i liści indygo.

Gęsty balsam ma bardzo organoleptyczną konsystencję, która szybko wtapia się jednak w skórę i już w chwilę po rozsmarowaniu go (najlepiej sekwencją ruchów rozluźniających twarz) można poczuć komfort zadbanej i wypoczętej skóry. Nieperfumowana i pozbawiona olejków eterycznych formuła pozostawia lekki film ochronny, który tworzy optymalne warunki do regeneracji skóry.

(Fot. Materiały prasowe)

Opakowanie Super Mushroom: Z miłością do planety

Wszystkie kosmetyki Oio Lab ze względu na naturalne składy zostały zamknięte w buteleczkach z fioletowego szkła, które blokując promienie słoneczne, pozwalają na zachowanie świeżości i ważności cennym formułom. Natomiast te zostały zapakowane w specjalne, superlekkie pudełka Super Mushroom. Jak powstały? Dzięki dodaniu do biomasy, czyli naturalnych odpadów pozyskiwanych przez dostawców marki z regionalnych gospodarstw, grzybni. Całość potrzebowała zaledwie sześciu dni, żeby „wyrosnąć”, tworząc ekologiczny materiał, który rozłoży się później w naturalny sposób w przydomowym kompostowniku, ogrodzie, a nawet… doniczce. Wystarczy rozkruszyć opakowanie i wymieszać je z ziemią. Dodane do całości nasiona kwiatów pozwolą wyhodować łąkę kwietną. To najlepszy prezent, jaki można podarować planecie, nie tylko z okazji zbliżających się świąt.

(Fot. Materiały prasowe)

 

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij