Znaleziono 0 artykułów
08.03.2024

Omega Moonwatch Speedmaster to zegarek nie z tego świata

08.03.2024
Nowy model kultowego zegarka Omega Moonwatch Speedmaster (Fot. Getty Images)

Kosmosem interesują się nie tylko filmowcy na czele z twórcami przeboju science fiction „Diuny: Części drugiej”, lecz także projektanci. Założyciele marki Coperni pokazali niedawno najlżejszą torebkę świata. A w nowej kolekcji marki OMEGA zaprezentowano zegarek Speedmaster Moonwatch z lakierowaną białą tarczą nawiązującą do pozaziemskich podroży.

Wyczekiwany przez fanów od listopada 2023 roku model Speedmaster Moonwatch, którego prototyp nosił na nadgarstku ambasador marki – „Bond, James Bond”, amerykański aktor Daniel Craig – właśnie świętuje oficjalną premierę poprzedzającą rozpoczęcie sprzedaży w butikach OMEGA i autoryzowanych salonach.

Detale zegarka Speedmaster Moonwatch nawiązują do skafandrów kosmicznych

Czarna anodowana ramka zegarka Speedmaster Moonwatch, wyróżniającego się wyjątkową białą tarczą, inspirowaną kolorem skafandrów noszonych podczas spacerów kosmicznych, na skali tachymetru została oznaczona „kropką nad dziewięćdziesiątką”. Nazwa „Speedmaster” pojawia się w czerwieni,  która jest nie tylko zgodna z obowiązującym trendem pop of red, ale nawiązuje także do czerwonych linii na kombinezonach uczestników misji Apollo 13 oznaczających stopień dowódcy. Czerwień jest także ukłonem w stronę etui ochronnego oryginalnego zegarka ALASKA I.

Nowy model kultowego zegarka Omega Moonwatch Speedmaster (Fot. Getty Images)

Speedmaster Moonwatch był pierwszym zegarkiem noszonym przez astronautów podczas wyprawy na Księżyc

Prototyp ALASKA I, stworzony w 1969 roku w ramach tajnego projektu NASA, miał być dostosowany do wypraw poza ziemską orbitę. Biała tarcza zapewniała efektywny współczynnik odbicia ciepła oraz doskonałą widoczność wskazówek. Speedmaster Moonwatch, oficjalnie wybierany przez NASA już od 1965 roku, był pierwszym zegarkiem noszonym przez astronautów podczas wyprawy na Księżyc. Wybrany przez uczestników księżycowych misji legendarny kaliber 321, w nowym modelu zegarka Moonwatch pojawia się w zaktualizowanej wersji najnowocześniejszego mechanizmu Co-Axial Master Chronometer, kaliber 3861.

Inspirowaną stylem vintage bransoleta pasuje do eleganckich stylizacji

Oprócz białej tarczy, projektanci marki OMEGA zadbali także o inspirowaną stylem vintage bransoletę, która będzie doskonałym uzupełnieniem eleganckich stylizacji. Dla wielbicieli klasyki marka przygotowała także wersję mini na czarnym, skórzanym pasku uzupełnionym o czerwono-białe przeszycia. Prawdziwi entuzjaści wypraw kosmicznych mogą wybrać z kolei model na antybakteryjnym gumowym pasku, od wewnętrznej strony ozdobiony wzorem powierzchni Księżyca.

Karolina Jaźwińska
  1. Moda
  2. Premiery
  3. Omega Moonwatch Speedmaster to zegarek nie z tego świata
Proszę czekać..
Zamknij