Znaleziono 0 artykułów
15.04.2020

Oglądaj „La La Land” za darmo

15.04.2020
Kadr z filmu "La La Land" (Fot. materiały prasowe)

W ramach inicjatywy „Lionsgate Live! A Night at the Movies” co piątek na kanale wytwórni filmowej na YouTube będzie można obejrzeć nagrodzony Oscarem musical, a także „Dirty Dancing”, „Johna Wicka” i „Igrzyska śmierci”.

Branża filmowa szczególnie boleśnie odczuła wybuch pandemii. Z powodu koronawirusa zamknięto kina, przełożono daty premier, odwołano festiwale filmowe i wstrzymano produkcje. Straty już są olbrzymie, a branża zastanawia się nad tym, co czeka ją w przyszłości. Aby zapobiec dalszemu pogłębianiu się kryzysu, w sieci pojawiły się setki inicjatyw wspierających zarówno duże wytwórnie filmowe, jak i niezależne studia i ludzi kina.

 

Swoją cegiełkę postanowiło dołożyć Lionsgate. Wytwórnia zapowiedziała inicjatywę „Lionsgate Live! A Night at the Movies”. W jej ramach co piątek o godz. 12:00 czasu polskiego na jej kanale YouTube będzie można obejrzeć znaną produkcję. Wśród zapowiedzianych tytułów znalazły się „Igrzyska śmierci” (17 kwietnia), „Dirty Dancing” (24 kwietnia), „La La Land” (1 maja) i „John Wick” (8 maja). Cykl filmowych spotkań poprowadzi Jamie Lee Curtis.

Celem wirtualnych seansów ma być zachęcenie do pozostania w domach i zwrócenie uwagi na wpływ pandemii na branżę filmową. W czasie seansu będzie można również przekazać darowiznę na rzecz Will Rogers Motion Picture Pioneers Foundation, działającej na rzecz pracowników branży filmowej, a także kin i innych instytucji kultury, poszkodowanych przez bieżące wydarzenia.

Bezpłatne seanse będą dostępne na kanale Lionsgate oraz Fandango's Movieclips.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij