Znaleziono 0 artykułów
15.10.2022

OptiLight: Nowoczesna metoda leczenia Zespołu Suchego Oka

15.10.2022
Fot. Materiały prasowe

Zespół Suchego Oka, jak się szacuje, dotyka ponad 60. proc. dorosłych Polaków. Dotychczas leczony był objawowo. Teraz, za pomocą technologii OptiLight, można zlikwidować najczęściej spotykane źródło nieprzyjemnych objawów choroby.

Pieczenie i przekrwienie oczu, uczucie suchości czy wrażenie piasku pod powiekami – to objawy, które mogą towarzyszyć Zespołowi Suchego Oka. Związany po części z postępem cywilizacyjnym: długotrwałym wpatrywaniem się w ekrany komputerów i smartfonów, noszeniem szkieł kontaktowych czy wielogodzinnym przebywaniem w klimatyzowanych pomieszczeniach, ale też np. przyjmowaniem leków, dotyka, jak się szacuje, 63 proc. dorosłych osób w Polsce. Dotychczas leczony był objawowo za pomocą kropli, teraz dostępna jest technologia OptiLight – pierwsza metoda likwidująca najczęściej spotykane źródło nieprzyjemnych objawów. 

Jedną z najczęstszych przyczyn ZSO, odpowiedzialna za ponad 80 proc. objawów choroby, jest zaczopowanie gruczołów Meiboma, czyli ujścia na brzegach powieki. OptiLight to nowoczesna wersja IPL, urządzenie oparte na technologii OPTTM, które wykorzystuje precyzyjne, intensywne światło szerokopasmowe i przywraca funkcjonowanie gruczołów Meiboma, opóźnia parowanie filmu łzowego, a także wpływa na zmniejszenie głównych źródeł stanu zapalnego, które prowadzą do chorób suchego oka. 

Fot. Materiały prasowe

– Zabieg polega na tym, że nowoczesnym IPL-em (OptiLight) naświetlamy brzegi powiek górnej i dolnej głowicą, która wygląda trochę jak długopis zakończony okrągłym kryształem o średnicy 1 cm, przez który aplikowane jest światło technologii OptiLight. Zabieg wykonujemy przy samej linii rzęs, naświetlając w dwóch rzędach na całej ich długości. Zmniejsza się przekrwienie oka wynikające ze stanu zapalnego, który już się rozwinął, co ogranicza napływ białek prozapalnych interleukin i cytokin. Jednocześnie w czasie zabiegu podgrzewamy gruczoły Meiboma, przez co wydzielina w nich znowu się rozrzedza. Trzecia istotna rzecz, światło to ma właściwości biomodulujące, czyli wpływa na regenerację gruczołów Meiboma – wyjaśnia lek. Bartosz Pawlikowski, założyciel Kliniki Pawlikowski w Łodzi, gdzie można poddać się zabiegowi.

Redakcja Vogue.pl
  1. Uroda
  2. Zdrowie
  3. OptiLight: Nowoczesna metoda leczenia Zespołu Suchego Oka
Proszę czekać..
Zamknij