Znaleziono 0 artykułów
28.03.2022

Najpiękniejsze makijaże i fryzury z Oscarów 2022

28.03.2022
Jessica Chastain (Fot. Getty Images)

Wyrafinowane, choć proste do powtórzenia – wybieramy najpiękniejsze makijaże i uczesania z gali rozdania Oscarów 2022, które dla Jessiki Chastain, Zoë Kravitz czy Zendayi stworzyli wizażyści i styliści fryzur. Od looków sprzed lat różnią się tym, że można z powodzeniem wykonać je także w domu. 

1/10 Lily James

W ostatnich tygodniach angielska aktorka przypominała Pamelę Anderson, którą gra w serialu „Pam & Tommy”. Teraz powróciła do ciemniejszego koloru włosów i naturalnego looku. Tematem przewodnim makijażu Hunga Vanngo było pretty in pink.

2/10 Jessica Chastain

Makijażysta Kristofer Buckle dopasował makijaż do odcieni mieniącej się sukni Gucci. Do wykonania make-upu użył kosmetyków Charlotte Tilbury i La Mer. Proste upięcie – wysoki kucyk – to pomysł Renato Campory.

3/10 Ariana DeBose

Esencja Hollywood – smoky eye i czerwone usta. Kosmetykami Charlotte Tilbury makijaż wykonała Andréa Tiller. Za to cięcie pixie w wykonaniu Takishy Sturdivant-Drew to ukłon w stronę oscarowego looku Halle Berry z 2002 roku.

4/10 Zoë Kravitz

Stylistka fryzur Nikki Nelms uczesaniem nawiązała do Audrey Hepburn. Za to makijażystka Nina Park ograniczyła się do kocich kresek i ust w odcieniu nude. 

5/10 Rachel Zegler

Niewiele brakowało, żeby gwiazda „West Side Story” w ogóle nie pojawiła się na gali. Akademia na szczęście nadrobiła niedopatrzenie i zaprosiła debiutantkę na ceremonię. Lekki bob z przedziałkiem z boku to dzieło Claytona Hawkinsa. Za makijaż wystarczyło smoky eye.

6/10 Zendaya

Swobodne upięcie to zasługa Antoinette Hill. Pociągnięte błyszczykiem usta, rzęsy jak skrzydła motyla i lekki glow to pomysł Nicka Barose'a na nowoczesny glamour. 

7/10 Chloe Bailey

Jeden z najbardziej ekstrawaganckich looków wieczoru: kok à la punkowa Maria Antonina i cień do powiek pod kolor sukni. 

8/10 Kristen Stewart

Na Kristen Stewart zawsze można liczyć – nawet na Oscarach wygląda jak gwiazda rocka. Stylista fryzur Adir Abergel zadbał o to, by platynowe włosy aktorki pozostały w kontrolowanym nieładzie. Mroczny makijaż stworzyła Jillian Dempsey kosmetykami Chanel. 

9/10 Jennifer Garner

Przynajmniej jedna gwiazda musiała pokazać się w falach. Stylistka fryzur Jenny Cho nawiązała do złotej ery Hollywoodu. 

10/10 Lupita Nyong'o

Niezwykłą fryzurę – kok spleciony z warkoczy – stworzył Vernon François. Rozświetlona skóra, połyskujący cień do powiek i czerwone usta to natomiast zasługa Nicka Barose'a (make-up wykonano kosmetykami Lancôme).

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij