Znaleziono 0 artykułów
09.01.2020

Oscary po raz kolejny bez prowadzącego

09.01.2020
(Fot. Kevin Winter/Getty Images)

W ubiegłym roku Akademia zdecydowała, że nie powierzy prowadzenia gali jednej osobie. Jak się okazuje, Oscary 2020, które odbędą się już 9 lutego, również nie będą miały gospodarza. 

Oscary organizowane są od blisko stulecia. Nic więc dziwnego, że stworzona na początku ubiegłego wieku formuła wydaje się wyczerpywać. Aby dopasować się do zmieniającego się otoczenia, Akademia próbuje nowych rozwiązań. W ubiegłym roku, w ramach oszczędności czasu, część nagród miała zostać przyznana w przerwie reklamowej. Ostatecznie z pomysłu zrezygnowano po sprzeciwie zainteresowanych. Z równą rezerwą przyjęto decyzję o braku gospodarza

Twórcy nagrodzonego Oscarem filmu "Green Book" (Fot. Getty Images)

Po homofobicznym skandalu z udziałem Kevina Harta, który miał prowadzić Oscary 2019, wydarzenie odbyło się bez gospodarza. W zamian do zabawiania publiczności zaangażowano kilka największych gwiazd, które prowadziły poszczególne segmenty, zanim na scenie pojawią się wręczający statuetki. Jak poinformowała na swoim Twitterze Akademia, w tym roku zdecydowano się powtórzyć to rozwiązanie. 

Na razie nie wiadomo, jakie gwiazdy zobaczymy na scenie, jednak po zeszłorocznym show, ciężko spodziewać się przełomu. Oscary 2019 po raz kolejny udowodniły, że trzygodzinna ceremonia pełna kiepskich żartów, wpadek i niedociągnięć, zwyczajnie nuży widzów. Aby podtrzymać prestiżowy charakter wydarzenia, Akademia będzie musiała poważnie zrewidować jego formułę. Gala Oscarów 2020 odbędzie się już 9 lutego.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij