Znaleziono 0 artykułów
06.05.2021

Jak pomóc Indiom w czasie pandemii

06.05.2021
(Fot. Getty Images)

Indyjski wariant Covid-19 uważany jest aktualnie za najbardziej niebezpieczny. W samych Indiach codziennie umiera ponad 3,5 tys. osób. Co zrobić, aby pomóc krajowi opanowanemu przez pandemię?

Statystyki zakażeń na Covid-19 w Indiach rosną każdego dnia. W ciągu ostatnich pięciu dzienny bilans nowych przypadków był przekraczany aż cztery razy, a od początku pandemii odnotowano tam ponad 19 mln zachorowań i 215 tys. zgonów. Szpitale są przepełnione, zapasy tlenu niewystarczające, a lekarze i pielęgniarki wyczerpani. Jaką organizację wesprzeć, żeby pomóc Indiom? 

(Fot. Getty Images)

UNICEF

Podczas ostatniego wywiadu z telewizją CNBC Henrietta Fore, szefowa UNICEF-u, przyznała, że jest „bardzo zaniepokojona” sytuacją w Indiach, prosząc równocześnie świat o pilną pomoc dla tego kraju. Poprzez oficjalną stronę internetową Organizacja Narodów Zjednoczonych dzieli się informacjami na temat zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19 – także wariantu indyjskiego – i prowadzi specjalną zbiórkę na niezbędną dla tamtejszej społeczności dostawę wody, urządzeń sanitarnych i środków higienicznych. 

Więcej informacji na stronie www.unicefusa.org. 

Indyjskie Towarzystwo Czerwonego Krzyża 

Czerwony Krzyż prowadzi działalność na całym świecie. Dla Indii poszukuje i rozprowadza przesyłki koncentratorów tlenu, respiratorów, kardiomonitorów i materiałów medycznych. Zapewnia również usługi ratownicze. Poprzez stronę internetową informuje o podejmowanych krokach i prowadzi pomocniczą zbiórkę.

Więcej informacji na stronie www.indianredcross.org. 

Help India Breathe 

Help India Breathe to organizacja non-profit, która we współpracy z innymi start-upami, szpitalami uniwersyteckimi i zespołami badawczymi, stara się zapobiec dalszym skutkom pandemii. Poprzez stronę internetową prowadzi zbiórkę na zakup najpotrzebniejszych sprzętów medycznych, w tym koncentratorów tlenu i aparatów CPAP (do leczenia bezdechu sennego), które zostaną wysłane do Indii, rozdane w tamtejszych szpitalach i ośrodkach opieki. 

Więcej informacji na stronie www.helpindiabreathe.org. 

The Hope Foundation

Amerykańska organizacja non-profit działająca w Kalkucie, na co dzień pomaga ciężko chorym i porzuconym dzieciom z Indii, zapewniając im odpowiednią opiekę zdrowotną, ochronę, wsparcie i edukację. Teraz rozszerzyła działalność także o pomoc w trakcie pandemii, a poprzez stronę internetową prowadzi zbiórkę na zakup, m.in. butli tlenowych i kardiomonitorów, w zależności od darowizny. 

Więcej informacji na stronie www.hopefoundationusa.com. 

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Indii (The Association for India’s Development)

AID to organizacja non-profit, która prowadzi swoją działalność na wielu polach, m.in. w kwestiach ochrony zdrowia, edukacji czy praw człowieka w Indiach. Aktualnie zbiera datki na potrzebne sprzęty i środki medyczne, a także artykuły spożywcze dla rodzin żyjących w ubóstwie. 

Więcej informacji na stronie www.aidindia.org. 

Fundacja Save Life 

SLF to niezależna organizacja non-profit, która od lat angażuje się w poprawę bezpieczeństwa drogowego i ratownictwa medycznego w całych Indiach. W trakcie pandemii współpracuje z NCT Delhi (rządem), co pozwala na szybkie działanie i bezpośrednie wspieranie stolicy i całego kraju. Aktualnie prowadzi zbiórkę na zakup niezbędnych sprzętów medycznych, które zostaną dostarczone do szpitali i szpitali polowych. 

Więcej informacji na stronie www.savelifefoundation.org. 

Ketto i Milaap 

Ketto i Milaap prowadzą oficjalne zbiórki na pomoc Indiom w finansowaniu życia społecznego. W trakcie pandemii Covid-19 obie strony zbierają fundusze na zakup sprzętów i środków medycznych, w szczególności koncentratorów tlenu i respiratorów, których w kraju brakuje najbardziej. 

Więcej informacji na stronach www.ketto.org i www.milaap.org. 

 

Artykuł zawiera jedynie kilka z wielu organizacji, które wspierają Indie w czasie pandemii koronawirusa. 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij