Znaleziono 0 artykułów
18.10.2023

Wszystko, co wiemy o filmie „Ferrari” z Penélope Cruz i Adamem Driverem

18.10.2023
(Fot. materiały prasowe Neon Films)

Aktor wcieli się w Enzo Ferrari, twórcę motoryzacyjnego imperium. Penélope Cruz zagra jego żonę Laurę. Do sieci trafił pierwszy zwiastun produkcji. 

Adam Driver ma słabość do grania włoskich milionerów. W „Domu Gucci” zagrał Mauriziego Gucci, dziedzica słynnego domu mody. Na ekranie partnerowała mu Lady Gaga jako Patrizia Reggiani, nieobliczalna żona, która zleciła jego morderstwo. Teraz aktor wcieli się w kolejną historyczną postać – Enzo Ferrari, legendarnego konstruktora, przedsiębiorcę i twórcę motoryzacyjnego imperium. W „Ferrari” towarzyszyć mu będzie Penélope Cruz, która zagra jego żonę, Laurę.

(Fot. Materiały prasowe)

Fabuła filmu

Akcja filmu przeniesie widzów do 1957 roku. W tym czasie Ferrari zmagał się z kryzysem, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Rok wcześniej umiera jego syn, Dino, jego małżeństwo się rozpada, a firma znajduje się na krawędzi bankructwa. Przyparty do ściany Ferrari postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w Mille Miglia, niezwykle niebezpiecznym wyścigu dookoła Włoch.

Obsada i twórcy

Obok Adama Drivera i Penélope Cruz, na ekranie zobaczymy również Shailene Woodley, która zagra Linę Lardi, kochankę Enzo oraz Hugh Jackmana.

(Fot. Materiały prasowe)

Za kamerą stanie Michael Mann, odpowiedzialny za sukces takich produkcji jak „Gorączka” i „Informator”. „Ferrari” to owoc wieloletnich starań reżysera, który marzył, by przenieść historię konstruktora ikonicznych aut na ekran.

Zwiastun
 


Studio Neon opublikowało pierwszy zwiastun filmu, w którym możemy w pełnej krasie podziwiać metamorfozę aktora (a także zobaczyć Cruz w powracającym do mody italian bob)

Data premiery

Film trafi do kin w Boże Narodzenie. Polska data premiery nie jest jeszcze znana. 

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Wszystko, co wiemy o filmie „Ferrari” z Penélope Cruz i Adamem Driverem
Proszę czekać..
Zamknij