Znaleziono 0 artykułów
10.02.2022

„Ferrari”: Penélope Cruz i Adam Driver razem na ekranie

10.02.2022
Fot. Getty Images

Aktor wcieli się w Enzo Ferrari, twórcę motoryzacyjnego imperium. Penélope Cruz zagra jego żonę Laurę. W internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu.

Adam Driver ma słabość do grania włoskich milionerów. W „Domu Gucci” zagrał Mauriziego Gucci, dziedzica słynnego domu mody. Na ekranie partnerowała mu Lady Gaga jako Patrizia Reggiani, nieobliczalna żona, która zleciła jego morderstwo. Teraz aktor wcieli się w kolejną historyczną postać – Enzo Ferrari, legendarnego konstruktora, przedsiębiorcę i twórcę motoryzacyjnego imperium. W „Ferrari” towarzyszyć mu będzie Penélope Cruz, która zagra jego żonę, Laurę.

(Fot. Materiały prasowe)

Akcja filmu przeniesie widzów do 1957 roku. W tym czasie Ferrari zmagał się z kryzysem, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Rok wcześniej umiera jego syn, Dino, jego małżeństwo się rozpada, a firma znajduje się na krawędzi bankructwa. Przyparty do ściany Ferrari postanawia postawić wszystko na jedną kartę i wziąć udział w Mille Miglia, niezwykle niebezpiecznym wyścigu dookoła Włoch.

(Fot. Materiały prasowe)

Obok Drivera i Cruz, na ekranie zobaczymy również Shailene Woodley, która zagra Linę Lardi, kochankę Enzo oraz Hugh Jackmana. Za kamerą stanie Michael Mann, odpowiedzialny za sukces takich produkcji jak „Gorączka” i „Informator”. „Ferrari” to owoc wieloletnich starań reżysera, który marzył, by przenieść historię konstruktora ikonicznych aut na ekran.

(Fot. Materiały prasowe)

Data premiery filmu nie jest jeszcze znana. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij