Znaleziono 0 artykułów
28.11.2023

Penélope Cruz nosiła białą suknię podczas gali Gotham 2023

28.11.2023
(Fot. Getty Images)

Zupełnie nie tak jak gwiazda „Barbie” Margot Robbie, która na czerwonym dywanie reinterpretuje styl granej przez siebie postaci, Penélope Cruz, grająca Laurę Ferrari, stawia na niezależność. I to jaką. Podczas dorocznej gali Gotham aktorka wystąpiła w koronkowej naked dress z bufiastymi rękawami.

Moda glamour w wykonaniu Penélope Cruz

Już po raz 33. w nocy z poniedziałku na wtorek, w listopadzie, Wall Street rozbłysnęło setkami gwiazd. W mieszczącym się na Manhattanie budynku Cipriani odbyła się bowiem doroczna gala, podczas której rozdano Nowojorskie Niezależne Nagrody Filmowe Gotham. Na czerwonym dywanie Margot Robbie, gwiazda „Barbie” Grety Gerwing, wystąpiła w inspirowanej kreacją lalki Mattel z 1964 roku małej czarnej z peleryną od Prady. Michelle Williams zachwycała w gorsetowej sukni Schiaparelli. Bella Ramsey pojawiła się w blikującej koszuli i granatowym fraku, Danielle Deadwyler w satynowym kombinezonie Rosie Assoulin. Ale na szczególną uwagę zasługuje nominowana w kategorii najlepsza rola drugoplanowa Penélope Cruz („Ferrari”). Aktorka po długiej nieobecności na branżowych przyjęciach (Gotham jest pierwszym świętem kina, które odbyło się po zakończeniu strajków SAG-AFTRA), zelektryzowała publikę odmienionym stylem.

(Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Penélope Cruz olśniewa w białej kreacji. Aktorka wybrała suknię z domu mody Chanel

Tym razem gwiazda odcięła się w swoim looku od hiszpańskich korzeni. Nie zdecydowała się na reinterpretację stylu swojej bohaterki Laury Ferrari (żony Enzo Ferrari i współzałożycielki motoryzacyjnego imperium). Pożegnała ostentacyjny maksymalizm, pstrokate wzory i masywne falbany. Pozostała za to wierna ulubionej marce, Chanel. I to właśnie w kolekcji francuskiego domu mody na jesień-zimę 2023 znalazła wymarzoną kreację.

(Fot. Getty Images)

Podczas gali Gotham kreacja Penélope Cruz nie miała sobie równych

Pokaz dyrektorka kreatywna marki Virginie Viard zbudowała wokół ukochanego kwiatu Mademoiselle Coco, kamelii. Konstruowała eteryczne sylwetki, bawiła się formą pąków, ich delikatnością, kobiecością. Rozkwitającymi kwiatami zdobiła talie i rękawy, drapowała muśliny na wzór płatków, oplatających nadgarstki. Wpisywała je w propozycje czysto casualowe, jak i te wieczorowe, spośród których Penélope Cruz wybrała sylwetkę numer 55.

Koronkowa suknia Penélope Cruz przypominała suknię ślubną

Białą suknię aktorki z geometrycznej koronki uszyto na bazie linii A. Dodano elegancki kołnierzyk, przypominający kryzę, i bufiaste rękawy. Klasyczny krój przełamano transparentnością tkaniny, spod której prześwitywała cielista bielizna. Całość dopełniły naręcza biżuterii (brylantowe pierścionki, żyrandolowe kolczyki i wpięta w dekolt białej stylizacji broszka) oraz czarne dodatki: satynowa kopertówka czy buty bez noska.

1/8 Laura Dern

2/8 Rachel McAdams

3/8 Julianne Moore

4/8 Bella Ramsey

5/8 Margot Robbie

6/8 Bradley Cooper i Carey Mulligan

7/8 Thomas Kail i Michelle Williams

8/8 Natalie Portman

Pola Dąbrowska
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Penélope Cruz nosiła białą suknię podczas gali Gotham 2023
Proszę czekać..
Zamknij