Znaleziono 0 artykułów
08.12.2020

Pet Portrait: Pomoc dla zwierząt

08.12.2020
(Fot. Getty Images)

Dzięki akcji Pet Portrait można pomóc zwierzętom ze Schroniska Na Paluchu. Na wirtualnej wystawie i aukcji zobaczymy 200 prac, których bohaterami zostali podopieczni schroniska.

Fundusze przeznaczane na schroniska dla zwierząt nie wystarczają, aby zapewnić im odpowiednie warunki. W Schronisku Na Paluchu, jednym z największych w Polsce, obecnie mieszka 540 psów i 160 kotów, co miesiąc gromadka powiększa się o prawie 300 zwierzaków. W związku z coraz większymi potrzebami i całodobową opieką nad czworonogami – zdrowymi, chorymi, niepełnosprawnymi – z ramienia Schroniska powstała Fundacja Przyjaciele Palucha, która wspiera działalność placówki. Aby poprawić los bezdomnych zwierząt, w połowie grudnia otwarta zostanie wirtualna wystawa oraz aukcja (10.-20.12.) dwustu prac z zakresu sztuk wizualnych, których bohaterami zostali podopieczni Schroniska na Paluchu. Całość zebranych funduszy z wydarzenia zostanie przekazana na rzecz Fundacji Przyjaciele Palucha.

Wernisaż będzie można zobaczyć online przez rok od daty jego rozpoczęcia, a akcję można śledzić przez cały czas w mediach społecznościowych Pet Portrait. „Schronisko to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze życia. Przystanek pomiędzy jednym a drugim domem” – piszą organizatorzy. Dlatego miejmy otwarte serca dla naszych czworonożnych przyjaciół.

(Fot. Materiały prasowe)

 

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij