Znaleziono 0 artykułów
27.01.2021

Kristen Stewart jako Lady Di w „Spencer”

27.01.2021
Fot. materiały prasowe

Kiedy świat obiegła informacja, że to Kristen Stewart zagra księżną Dianę w filmie biograficznym Pabla Larraina, w sieci zawrzało. Aktorce poprzeczkę postawiono naprawdę wysoko. Na nowym zdjęciu w charakteryzacji jest niesamowicie podobna do Lady Di.

Po nieskazitelnej roli Emmy Corrin w czwartym sezonie „The Crown” następną aktorką, która wcieli się w postać księżnej Diany, będzie Kristen Stewart, znana z ról w „Zmierzchu” i „Królewny Śnieżki i Łowcy”. Choć wielu wciąż kwestionuje, czy udźwignie tak wymagającą rolę, nowe zdjęcie promujące film Pabla Larraina może być dowodem na to, że Stewart potraktowała ją naprawdę poważnie. W charakteryzacji na Lady Dianę, przypominającą jedną z kultowych stylizacji księżnej, Kristen pozuje tweedowym żakiecie, a na ręku połyskuje pierścionek zaręczynowy z charakterystycznym, ciemnym szafirem, a mimiką twarzy i spojrzeniem wzorowo naśladuje wzrok Di.

W porównaniu do innych produkcji o Lady Dianie, „Spencer” opowie o jedynie trzech dniach z życia księżnej, kiedy podczas świątecznego pobytu w rezydencji Windsorów w Sandringham w latach 90-tych, zdecydowała się zostawić księcia Karola. W rolę syna Elżbiety II wcieli się Jack Farthing ("Klub dla wybrańców") – Spencer to zanurzenie się w emocjonalnym wyobrażeniu o tym, kim była Diana w decydującym momencie jej życia – mówi Kristen Stewart. – To fizyczne potwierdzenie całości jej osoby, które zaczyna się od jej nazwiska: Spencer. 

Reżyserią filmu o Dianie zajmie się Pablo Larrain, który w ubiegłych latach stworzył nagradzane przez krytyków biograficzne produkcje, jak „Jackie” (2016) i „Neruda” (2017), natomiast scenariuszem – Steven Knight, twórca serialu „Peaky Blinders”. Premiera filmu planowana jest na jesień 2021 roku, na kilka miesięcy przed 25. rocznicą śmierci Diany.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij