Znaleziono 0 artykułów
01.05.2023

Podcast „Jak ona to robi”, s. 3, odc. 1: Sylwia Chutnik

01.05.2023
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Trzeci sezon podcastu Anny Sańczuk „Jak ona to robi” otwiera Sylwia Chutnik. Doktoressa z różową grzywką, pisarka i niezmordowana aktywistka rozliczne zajęcia łączy dwoma słowami, które sobie po angielsku wytatuowała: „czytanie” i „pisanie”. Rozmawiamy nie tylko o tym, jak ona to robi, ale też, po co to robi. I o tym, jak dorastała do punka, feminizmu i literatury.

Córka Grażyny i Krzysztofa, wnuczka Ziuty i Basi, matka Bruna, właścicielka giętkiego języka i walecznego serca opowiada o szukaniu kolorów nawet w ciemnościach, układaniu słów i papierowych kolaży ze starych gazet oraz o tym, jak została Madonnolożką (od piosenkarki Madonny, nie od NMP). 

Z wykształcenia kulturoznawczyni, z działania: pisarka, felietonistka, badaczka, wykladowczyni, popularyzatorka literatury (m.in. nieodżałowany „Barłóg Literacki” z Karoliną Sulej), działaczka społeczna (Fundacja Mama, działania na rzecz środowiska queerowego), wokalistka (kapele „Zimny maj” i „Szczurze plemię”), przewodniczka warszawska. Z charakteru: raptuska, pracusia, mentalna prymuska, punkówa w różowym tiulu. A przy okazji trendsetterka-podkaściara, bo to ona wymyśliła podcasty, kiedy jako uczennica drugiej klasy podstawówki wraz z siostrą cioteczną nagrywała na kasety magnetofonowe audycje „Głupoty za 100 złotych”.

W tym odcinku podcastu znajdziecie m.in. odpowiedzi na pytania:

  • Kiedy Sylwia poznała litery?
  • Czym jest Przenośny Warsztat Terapii Zajęciowej Sylwii Ch.?
  • Jakie są pożytki z coming outu i dlaczego nie zostanie „Naczelną Lesbą Polskiej Kultury”?
  • Dlaczego ekonomia w życiu kobiety jest ważna?
  • Jak nie oszaleć w kulturze neoliberalizmu, zapracowując się do wyniszczenia?
  • Czemu warto czytać poezję w czas pokoju i zamętu?

Kolejne odcinki „Jak ona to robi” z Sylwią - w planach!

Anna Sańczuk
Proszę czekać..
Zamknij