Znaleziono 0 artykułów
11.06.2022

Podcast „Osobiste rozmowy holistyczne”, odc. 8: Slow jogging

11.06.2022
(Fot. Jakub Pleśniarski)

Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych filarów zdrowego stylu życia, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Regularny ruch zmniejsza też ryzyko wielu chorób.

Jaki rodzaj aktywności fizycznej będzie dla nas długofalowo najbardziej optymalny i jak go uprawiać, żeby skutecznie wpływać na poprawę samopoczucia?

Slow jogging – bieganie w bardzo wolnym tempie – ma wszystkie zalety typowego biegania, a jednocześnie jest pozbawiony jego wad. Poprawnie wykonywany, zapobiega otyłości, cukrzycy, chorobom krążenia, a nawet depresji. Na czym polega? Czym różni się od zwykłego biegania i nordic walkingu? Co znaczy bieganie w rytmie niko-niko? I czy slow jogging może być traktowany jako medytacja w ruchu oraz dlaczego warto taką uprawiać?

Edyta Dawiskiba

Instruktorka slow joggingu oraz Regionalna Liderka Mazowsza. Propagatorka wolnego biegania jako umiarkowanej aktywności dla każdego na zdrowie, długowieczność i witalność. Pełni funkcję wiceprezeski w Stowarzyszeniu Slow Jogging Polska, jest również instruktorką metody oddechowej prof. Butejki. Zafascynowana naturą oddechu i ruchu.

Orina Krajewska
Proszę czekać..
Zamknij