Znaleziono 0 artykułów
29.07.2023

Podcast „Wehikuł Harel”, s. 3, odc. specjalny: „Tam i wtedy” kontra „tu i teraz” - podcast z Olgą Drendą nagrany z udziałem publiczności

29.07.2023

O kontekstach mody w codziennym życiu lat dziewięćdziesiątych, momencie transformacji i początkach internetowej rewolucji. Moda to nie tylko ubrania czy wystrój wnętrz, choć dziś to właśnie w tych aspektach znajdujemy najwięcej pamiątek czy wspomnieniowych artefaktów. Gdyby nie „wtedy”, nie byłoby „teraz”. Jak przeszłość kształtuje nasze dzisiejsze życie i skąd w nas tak ogromna do niej miłość?

Skąd czerpało się wiedzę o tym, co modne, a co nie? Dlaczego tak bardzo kochaliśmy listy przebojów, zarówno tych ubraniowych, jak i muzycznych? I wreszcie: skąd tak wielkie umiłowanie dla zestawień tzw. „hitów i kitów”? Czy ma rację bytu dziś czy stanowi tylko wstydliwy element dawnych czasów?

Wehikułem przemierzymy najróżniejsze tereny: od podstawówkowego dress code’u w postaci poliestrowych mundurków i fartuszków, wyposażenia piórnika i plecaka, które dziś u millenialsów budzi wręcz wzruszenie, przez modne książki, obowiązkowe hity kinowe, do których współczesna moda co i rusz nawiązuje, po elementy obowiązkowe prosto z lokalnego bazaru, względnie Pewexu. Dotrzemy do pierwszych zwiastunów internetowego świata, zderzymy wyobrażenia o nim z rzeczywistością i odniesiemy do wpływu na dzisiejsze trendy. Bo co by było, zarówno w naszej codzienności, jak i w świecie mody czy designu, gdyby ktoś kiedyś nie wpadł na pomysł sieciowego połączenia kilku komputerów?

Harel
  1. Moda
  2. Historia
  3. Podcast „Wehikuł Harel”, s. 3, odc. specjalny: „Tam i wtedy” kontra „tu i teraz” - podcast z Olgą Drendą nagrany z udziałem publiczności
Proszę czekać..
Zamknij