Znaleziono 0 artykułów
28.06.2024

„Spadek” numerem jeden na Netflixie. Oto równie zabawne filmy w klimacie polskiej komedii

28.06.2024
(Fot. materiały prasowe)

„Spadek” to czarna komedia o rodzinie i bliskich ekscentrycznego milionera, którzy po jego śmierci stają do walki o jego fortunę. Wybieramy inne polskie produkcje Netflix w podobnym klimacie.

Biblioteka rodzimych produkcji na Netflixie stale się rozszerza. Nowym dodatkiem w kolekcji jest „Spadek”, czarna komedia w stylu „Na noże”.

O czym jest komedia kryminalna „Spadek”?

Prezentujemy opis fabuły polskiego filmu Netflix. W rolach głównych występują: Jan Peszek, Gabriela Muskała, Maciej Stuhr, Joanna Trzepiecińska, Piotr Polak i Piotr Pacek. (Fot. materiały prasowe)

Podobnie, jak w amerykańskim kryminale, ekscentryczny milioner (Jan Peszek) ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Na miejsce zjeżdżają się członkowie rodziny o nieprzypadkowym nazwisku Fortuna (wsród nich Maciej Stuhr, Joanna Trzepiecińska, Gabriela Muskała i Piotr Polak), by zawalczyć o jak największą część spadku po zmarłym.

Ku zdziwieniu wszystkich, niekonwencjonalny wujek przygotował dla nich ostatnią grę, której wynik zdecyduje, kto odziedziczy fortunę. Skłóceni bohaterowie będą musieli sprostać serii zadań i łamigłówek. Aby to zrobić, będą zmuszeni zostawić przeszłość za sobą i połączyć siły.

Za kamerą nowości Netflixa stanął Sylwester Jakimow, a scenariusz filmu napisał Łukasz Sychowicz, znany z polskiej wersji „The Office”.

Najzabawniejsze filmy na Netflixie w klimacie polskiej komedii kryminalnej „Spadek”

Jeśli seans „Spadku” za wami, wybieramy inne rodzime produkcje w klimacie nowej komedii Netflix.

„Nic na siłę”

Fot. (Fot. materiały prasowe)

Ambitna szefowa kuchni Oliwia wraca na rodzinne Podlasie, by pochować babcię, z którą od dawna nie miała kontaktu. Na miejscu okazuje się jednak, że starsza pani ma się świetnie, a swoją śmierć sfingowała po to, by zmusić wnuczkę do wizyty. Jej gospodarstwo jest w tarapatach i tylko Oliwia może jej pomóc. Bohaterka wcale nie planuje jednak zostawać. Zdanie zmienia dopiero, gdy poznaje Kubę, przystojnego rolnika, który (oczywiście) skrywa pewien sekret. Dzięki niemu Oliwia na nowo odkrywa uroki wiejskiego życia.

„Teściowie”

(Fot. materiały prasowe)

W sali bankietowej wielkiego hotelu rozpoczyna się huczne wesele. Brakuje na nim tylko… państwa młodych, którzy rozstali się na chwilę przed ślubem. Ich nieobecność nie wydaje się jednak przeszkadzać gościom. Szampańska zabawa nie udziela się jednak rodzicom niedoszłych nowożeńców (w rolach głównych Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Izabela Kuna i Adam Woronowicz), którzy toczą wojnę (z początku tylko na słowa) na hotelowym zapleczu.

„1670”

(Fot. materiały prasowe)

Polska komedia o ambitnym szlachcicu Janie Pawle (Bartłomiej Topa) szturmem podbiła platformę streamingową. „1670” śledzi losy właściciela (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, któremu marzy się poczytne miejsce na kartach polskiej historii. Dlaczego miałoby mu się to nie udać? W końcu wszystko, co ma, odziedziczył sam, a całą resztę osiągnął ciężką pracą własnych chłopów. Polski hit to satyra na Polskę szlachecką i współczesną.

Zobacz także:

Julia Właszczuk
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. „Spadek” numerem jeden na Netflixie. Oto równie zabawne filmy w klimacie polskiej komedii
Proszę czekać..
Zamknij