Znaleziono 0 artykułów
25.04.2023

„Fanfik”: Netfliksowy film na podstawie bestsellerowej powieści o dorastaniu

25.04.2023
Polski film „Fanfik” zadebiutuje na platformie Netflix (Fot. Przemek Pączkowski/Netflix)

Netflix przygotował kolejną niespodziankę dla fanów rodzimych produkcji. Już 17 maja na platformie streamingowej pojawi się „Fanfik” w reżyserii Marty Karwowskiej. Film o dorastaniu został zrealizowany na podstawie bestsellerowej powieści Natalii Osińskiej pod tym samym tytułem.

Netflix nie przestaje inwestować w polskie produkcje, a kolejne miesiące na platformie streamingowej zapowiadają się szczególnie ciekawie dla fanów rodzimych filmów i seriali. Poza wyczekiwanym „Znachorem”, w 2023 r. obejrzymy produkcję z gatunku coming of age, „Absolutni debiutanci”, seriale „Infamia” i „Heweliusza”, neowestern „Idź przodem bracie” czy „Dzień Matki” z Agnieszką Grochowską w głównej roli.

Już w maju na Netfliksie pojawi się natomiast adaptacja bestsellerowej powieści Natalii Osińskiej. „Fanfik” w reżyserii Marty Karwowskiej opowie historię Tosi (w tej roli debiutująca na ekranie osoba niebinarna Alin Szewczyk), która od zawsze mierzyła się ze społecznymi rolami narzucanymi przez otoczenie. Postrzegana jako outsiderka, ucieka w świat fanfików. Gdy w szkole pojawia się nowy uczeń, Leon, w nastolatce zaczynają rodzić się nieznane dotąd uczucia. W miarę odkrywania siebie i swojej prawdziwej tożsamości, zaczyna rozumieć, że jest chłopcem, Tośkiem.

Polski film „Fanfik” zadebiutuje na platformie Netflix (Fot. Przemek Pączkowski/Netflix)

W polskiej produkcji obok Alin Szewczyk, zobaczymy również Dobromira Dymeckiego, Jana Cięciarę, Ignacego Lissa, Wiktorię Kruszczyńską czy Maję Szopę. – W tej historii jest dużo nadziei i czułości, bo zależało nam na tym, żeby stworzyć w „Fanfiku” świat, w którym można poczuć się dobrze i bezpiecznie. Trochę w opozycji do tego, z czym możemy się mierzyć w rzeczywistości. Tośka poznajemy w momencie, w którym nie jest świadomy swojej tożsamości, więc żyje w ciągłym poczuciu zagubienia. Gdy w końcu odważa się otworzyć na ludzi dookoła, w odpowiedzi dostaje wsparcie i zrozumienie – mówiła reżyserka i współscenarzystka filmu. „Fanfik” pojawi się na platformie Netflix już 17 maja.


Powieść autorstwa Natalii Osińskiej, na podstawie której zrealizowano film, została w 2016 r. wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, zdobywając wyróżnienie w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej organizowanym przez Muzeum Książki Dziecięcej.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij