Znaleziono 0 artykułów
17.06.2020

Rafał Trzaskowski sportretowany przez Wilhelma Sasnala

17.06.2020
(il. Wilhelm Sasnal)

Wielokrotnie nagradzany artysta stworzył podobiznę kandydata na prezydenta. Na rysunku Rafał Trzaskowski przez megafon nawołuje do głosowania w nadchodzących wyborach.

Rafał Trzaskowski pochwalił się pracą Wilhelma Sasnala na Instagramie. – Mówicie mi #MamyDość nienawiści i podziałów, a megafon stał się symbolem naszego krzyku o normalność – podziękowania dla @wilhelm_sasnal za świetny rysunek! Dziękuję także za Wasze zaangażowanie, tym większe im bardziej władza rzuca nam kłody pod nogi! Wspólnie zmieńmy Polskę! – napisał. Podobizna stanowi symboliczne wsparcie dla kandydującego na prezydenta RP Trzaskowskiego. Główne założenia jego kampanii to sprzeciw wobec podziałów i solidarność.

Wybory prezydenckie odbędą się już 28 czerwca.

Wilhelm Sasnal związany jest na stałe z Fundacją Galerii Foksal w Warszawie. Nagrodzony Grand Prix w 1999 roku na Biennale Malarstwa „Bielska Jesień” oraz europejską nagrodą artystyczną van Gogh Bienniale Award w Amsterdamie. Artysta inspiruje się otaczającą go rzeczywistością, tworząc swoistą kronikę współczesności. Malarz realizmu, najczęściej sięga po materiały przedstawiające rzeczywistość przetworzoną takie jak fotografia, film, reprodukcja prasowa czy plik w Internecie. Na ich podstawie tworzy obrazy, które oddają zjawiska czy postaci ważne dla Sasnala.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij