Znaleziono 0 artykułów
17.01.2022

Redakcja poleca: „Belfast”, „Euforia” i Tadam!

17.01.2022
„Belfast” (Fot. materiały prasowe)

W Blue Monday, najbardziej przygnębiający dzień w roku, szukamy pocieszenia w filmach, serialach i słodkościach, a nostalgię za czasami beztroskiego dzieciństwa realizujemy, powracając do Hogwartu.

Film: „Belfast”

 

Kenneth Branagh ma szansę na Oscara za autobiograficzny film o dzieciństwie w targanej konfliktem Irlandii Północnej przełomu lat 60. i 70. XX wieku. Kraj, stolicę Belfast i mieszkańców – katolików i protestantów, oglądamy z perspektywy małego Buddy’ego (Jude Hill). W czarno-białym, czułym i kameralnym filmie o losach irlandzkiej rodziny grają także Jamie Dornan („50 twarzy Greya”), Caitriona Balfe („Outlander”), Judi Dench („Skyfall”) i Ciarán Hinds („Rzym”).

Serial: „Euforia

 

W drugim sezonie serialu Sam Levinson znów uważnie przygląda się nadwrażliwej nastoletniej narkomance Rue (Zendaya) i jej szkolnym przyjaciołom. Scenarzysta o pierwszych miłościach, rozczarowaniach i złamanych sercach opowiada w tak przekonujący sposób, że trzydziestoletni widzowie wspominając własne licealne lata, znów poczują się młodzi.

Program: „Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu

 

Każdy fan sagi o młodym czarodzieju marzy, żeby kiedyś otrzymać list z Hogwartu. Dwadzieścia lat po premierze filmu „Harry Potter i kamień filozoficzny” taki list dostali Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint i inni odtwórcy głównych ról z ośmiu części ekranizacji powieści J.K. Rowling. Z programu dowiadujemy się, jak wyglądały prace nad adaptacją, ale przede wszystkim, znów zanurzamy się w magii, w którą mocno wierzyliśmy jako dzieci.

Miejsce: Tadam!

 

Po sąsiedzku, przy ulicy Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze-Północ, nareszcie mogę zjeść francuskie pâtisseries. Twórcom miejsca udało się połączyć wyrafinowane smaki francuskiej cukierni z aromatami dzieciństwa. Polecam sernik baskijski – lekki, kremowy i o karmelowym posmaku.

Gadżet: Balsam dla psów Zew

(Fot. materiały prasowe)

Zimą łapki mojej Dziuni wymagają szczególnej ochrony, zwłaszcza gdy na chodnik obficie sypana jest sól. Specjalny balsam dla psów Zew zapewnia odpowiednią pielęgnację dla pupili. Co więcej, 10 proc. ze sprzedaży każdego produktu jest przekazywane na rzecz Fundacji Przyjaciel Zwierz.

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij