Znaleziono 0 artykułów
06.12.2021

Redakcja poleca: „Koło czasu”, Maria Callas, „Tick Tick… Boom!”

06.12.2021
„Tick Tick… Boom!” (Fot. Materiały prasowe)

W grudniowe dni nadrabiamy nowości serialowe i filmowe oraz przygotowujemy się do świątecznego szaleństwa. Sprawdźcie, co polecamy w tym tygodniu.

Serial: „Koło czasu”

„Koło czasu” (Fot. Materiały prasowe)

Kultowa seria książek fantasy Roberta Jordana nareszcie doczekała się ekranizacji. Amazon podjął się niełatwego zadania przeniesienia na mały ekran magicznego świata, który pokochali czytelnicy na całym świecie. Produkcja opowiada o piątce młodych ludzi, których życie zmienia się, gdy w ich wiosce pojawia się tajemnicza Moiraine (Rosamund Pike). Członkini żeńskiej organizacji Aes Sedai twierdzi, że jedno z nich jest Smokiem Odrodzonym, który albo zniszczy, albo ocali ludzkość. Czy zaufają nieznajomej i spróbują ocalić świat?

Moda: Torebka „Pierożek” Zofii Chylak

(Fot. Ina Lekiewicz)

Ponadczasowe fasony, piękne formy i perfekcyjne wykonanie. Torebki Zofii Chylak nosimy na eleganckie przyjęcia, spotkania z przyjaciółkami i kolacje biznesowe. W kolekcji na jesień–zimę 2021, którą sfotografowała Ina Lekiewicz, znajdziemy dobrze znane modele w nowych odsłonach oraz zupełnie nowe projekty, takie jak torebka „Pierożek”. Jeżeli chcecie zobaczyć te małe dzieła sztuki na żywo, koniecznie zajrzyjcie do nowego butiku Chylak x Le Petit Trouprzy Koszykowej 5 w Warszawie.

Film: „Tick Tick… Boom!”

„Tick Tick… Boom!” (Fot. Materiały prasowe)

Kiedy Lin-Manuel Mirand, twórca broadwayowskiego hitu „Hamilton”, reżyseruje musical, na pewno czeka nas muzyczna uczta. W filmie poznajemy losy Jonathana Larsona, który pracując jako kelner, próbuje przebić się w artystycznym świecie. Zanim jednak Larson stworzy dzieło swojego życia (rockową operę „Rent”), zastanawia się, czy warto poświęcić wszystko dla jednego marzenia. W roli głównej laureat nagrody Tony, Andrew Garfield. Obok niego w filmie zobaczymy m.in. Vanessę Hudgens, Bradleya Whitforda i Alexandrę Shipp.

Książka: Vanna Vinci „Maria Callas to ja”

Vanna Vinci „Maria Callas to ja” (Fot. Materiały prasowe)
Vanna Vinci „Maria Callas to ja” (Fot. Materiały prasowe)

O Marii Callas słyszały nawet osoby, które nigdy nie przestąpiły progu opery. W życiu zawodowym osiągnęła wszystko. Kochana i uwielbiana przez miliony fanów, zachwycała głosem, który obejmował trzy oktawy i pozwalał na ogromną rozpiętość repertuarową. Jej popisowe role w wielkich partiach to m.in. genialna Norma, doskonała Tosca i legendarna Medea. Teraz jej barwne życie i boski talent opowiedziała w powieści graficznej Vanna Vinci, na co dzień miłośniczka rocka.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij