Znaleziono 0 artykułów
26.04.2022

Silne Razem: Nowy cykl spotkań w KinoGram

26.04.2022
Vivienne Westwood na pokazie kolekcji w 2017 roku (Fot. Getty Images)

KinoGram zaprasza na spotkanie w nowym cyklu „Silne Razem”.  28 kwietnia na ekranie królować będzie Vivienne Westwood, a w dyskusji udział wezmą Irena Strzałkowska, Dorota Williams i Sebastian Szarata. Wydarzenie poprowadzi Anna Zoll, dyrektorka generalna KinoGram.

W cyklu „Silne Razem” pokazywane są ważne filmy dokumentalne, a projekcjom towarzyszą dyskusje na ważne dla kobiet tematy. 28 kwietnia KinoGram zaprezentuje dokument „Westwood: punkówa, ikona, aktywistka" w reżyserii Lorny Tucker, poświęcony projektantce, ważnej postaci w historii kultury popularnej, twórczyni wielu kultowych stylizacji. 

– „Silne Razem” to regularny cykl KinoGram, w którym rozmawiamy z inspirującymi kobietami i mężczyznami o kobietach. Mamy nadzieję, że naszymi spotkaniami przyczynimy się do budowania świadomości o sile i potencjale kobiet – mówi dyrektorka generalna KinoGram Anna Zoll. 

(Fot. Materiały prasowe)

Po projekcji dokumentu o Vivienne Westwood odbędzie się dyskusja z udziałem Ireny Strzałkowskiej, Doroty Williams i Sebastiana Szaraty. 

Irena Strzałkowska prawie całe życie zawodowe poświęciła kinu. Przez 30 lat była przedstawicielką polskiej kinematografii w europejskim funduszu koprodukcyjnym EURIMAGES, ekspertką MKiDN w komisji Kreatywna Europa, członkinią komisji eksperckiej Europa Cinema. Jest członkinią honorową KIPA i Gildii Polskich Producentów, a także członkinią zarządu Stowarzyszenia Kobiety Filmu. Dorota Williams to jedna z najbardziej znanych polskich stylistek. Miłości do kostiumów uczyła się od Xymeny Zaniewskiej. Przez ćwierć wieku szefowała zespołowi stylizacji i charakteryzacji TVN. Jest autorką kostiumów do filmów, seriali i telewizyjnych programów. Sebastian Szarata jest pasjonatem mody od najwcześniejszych lat. Obecnie tworzy kreacje sceniczne dla gwiazd polskiej estrady. 


Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o 19.00. Bilety dostępne są na stronie www.bilety.kinogram.pl oraz w aplikacji Fabryki Norblina.

Aleksandra Kupras
  1. Kultura
  2. Kino i TV
  3. Silne Razem: Nowy cykl spotkań w KinoGram
Proszę czekać..
Zamknij