Znaleziono 0 artykułów
04.02.2021

Aktorki, które zagrały Lady Di

04.02.2021
(Fot. Materiały prasowe Netflix)

Każda aktorka, która odważy się wcielić w rolę ikony, musi przygotować się na żywiołowe reakcje widzów – od krytyki po zachwyt. Poznajcie cztery gwiazdy, które otrzymały rolę królowej ludzkich serc.

Naomi Watts w „Dianie” (2013)

Naomi Watts (Fot. Image supplied by Capital Pictures/EAST NEWS)

Oczywisty wybór nie zawsze jest tym słusznym. Kiedy świat obiegła informacja, że hollywoodzka aktorka wcieli się w Dianę Spencer, spodziewano się, że zabłyśnie w tej roli. Choć Naomi Watts nawet bez charakteryzacji przypomina Lady Di, wytykano jej brak charyzmy. Za nieudaną kreację otrzymała Złotą Malinę dla najgorszej aktorki.

Emma Corrin w „The Crown” (2020)

(Fot. Materiały prasowe Netflikx; Getty Imges)

Wykapana księżna Diana – mówiono o nieskazitelnej grze aktorskiej Corrin w czwartym sezonie „The Crown”. Producenci serialu o brytyjskiej rodzinie królewskiej niespodziewanie postawili na młodą, zaledwie 24-letnią aktorkę. Corrin przez wiele miesięcy przed wejściem na plan uczyła się odpowiedniego akcentu, ruchów i gestów. Jej starania zostały docenione – Emma otrzymała pierwszą w życiu nominację do Złotych Globów 2021, gdzie powalczy o statuetkę w kategorii najlepszej aktorki w serialu dramatycznym.

Kristen Stewart w „Spencer” (2021)

Fot. materiały prasowe

„Królową ludzkich serc zagra królowa lodu” – piszą internauci. „Diana była ciepłą osobą, która umiała nawiązywać relacje z ludźmi. Tymczasem to jest ostatnia rzecz, jaką możemy powiedzieć o Kristen” – twierdzi dziennikarka Tory Schulman. Choć wybór Stewart do roli Lady Di w nadchodzącym filmie biograficznym Pabla Larraina wydawał się nietrafiony, pierwsze zdjęcie aktorki z planu „Spencer” pokazało, że w charakteryzacji na księżną Dianę wygląda łudząco podobnie. O tym, czy dla tak wymagającej roli całkowicie odmieniła osobowość, dowiemy się już w drugiej połowie 2021 roku.

Elizabeth Debicki w „The Crown” (2022)

Elizabeth Debicki (Fot. Theo Wargo/WireImage)

Australijska aktorka polskiego pochodzenia wcieli się w Lady Dianę, przejmując w „The Crown” pałeczkę po Emmie Corrin. „Duch księżnej Diany, jej słowa i czyny wciąż żyją w sercach wielu ludzi. To wielki przywilej i zaszczyt dołączyć do tej mistrzowskiej produkcji, która wciągnęła mnie od pierwszego odcinka” – napisała Elizabeth na Instagramie. Media chwalą wybór twórców, bo trzeba przyznać, że podobieństwo Debicki do Diany jest naprawdę duże. Łączą je krótkie, blond włosy, szczupła sylwetka i arystokratyczna postawa. Aktorka pojawi się w piątym sezonie serialu Netfliksa, którego premiera zapowiedziana jest na 2022 rok.

Aleksandra Lewandowska
Proszę czekać..
Zamknij