Znaleziono 0 artykułów
25.02.2023

St. Moritz jak z filmów Wesa Andersona

25.02.2023
Fot. Yanina Trapachka

Gorąca czekolada w kawiarni, w której bywała Audrey Hepburn, hotel z bezpośrednim dostępem do stoku, miejsce, w którym zatrzymywali się goście Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1928 i 1948 roku – takie atrakcje może zaoferować wam St. Moritz. Przedstawiamy miejsca, których nie warto przeoczyć, gdy wybieracie wyjazd w stylu après ski.

St. Moritz jest położone na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza i znajduje się w jednej z najbardziej urokliwych dolin Alp Szwajcarskich, w środku Engadyny. Słynie ze wspaniałych ośrodków narciarskich, legendarnych hoteli oraz restauracji. Kiedyś przyjeżdżali tu John Lennon, Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn i Mel Ferrer, dziś bywają Kate Moss, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Heidi Klum. Atrakcji w St. Moritz nie brakuje, bez względu na porę roku. Oto kilka przystanków, których nie można pominąć.

Badrutts Palace

Fot. Yanina Trapachka
Fot. Yanina Trapachka

Ten hotel przyjmuje gości od 1896 roku, od tego czasu zatrzymali się w nim między innymi Coco Chanel, Brigitte Bardot, Marlene Dietrich i Audrey Hepburn. Alfred Hitchcock z żoną Almą świętowali w Badrutts Palace swój miesiąc miodowy (reżyser gościł tu 34 razy, a teraz jeden z pokoi nosi jego imię – Suite Hitchcock). Panującej tu atmosfery nie da się porównać z żadnym innym miejscem, a klimat ten współtworzą zapach gorącej czekolady, unoszący się w powietrzu, chmury płynące za oknami i spektakularne widoki na zamarznięte jezioro. Zabytkowe wnętrza budzą skojarzenia z filmami Wesa Andersona.

KULM hotel

Fot. Yanina Trapachka
Fot. Yanina Trapachka

Historia tego pięciogwiazdkowego hotelu trwa ponad półtora wieku  – Kulm został otwarty w 1856 roku. Lobby przypomina scenografię, w której liczy się przepych – kwieciste tapety, dywany z kalejdoskopowymi wzorami, kanapy obite aksamitem, korynckie kolumny. A za oknami rozciąga się widok na jezioro oraz góry. Kulm to jedno z najbardziej wyjątkowych historycznych miejsc na mapie St. Moritz.

Fot. Yanina Trapachka

El Paradiso Mountain Club

Fot. Yanina Trapachka

Restauracja z fenomenalnym widokiem na engadyńskie jeziora położona jest w Corviglia, po stronie Suvretta, na wysokości 2174 metrów nad poziomem morza. Tutejsza kuchnia zaskakuje alpejską klasyką w nowych interpretacjach. Miejsce słynie ze szwajcarskiego klasyku, czyli fondue; polecam opcję z truflami. Idealne miejsce do odpoczynku po całym dniu na stokach.

Kulm Country Club

Fot. Yanina Trapachka

Legendarna restauracja, która gościła sportowców oraz fanów Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1928 i 1948 roku. Kilka lat temu została odnowiona przez angielskiego architekta Normana Fostera, w jej aktualnym wystroju tradycja przenika się z nowoczesnością. Polecam zajęcie stolika przy oknie albo na tarasie ze wspaniałym widokiem na lodowisko oraz góry.

Cafe Hanselmann

Fot. Yanina Trapachka

Hanselmann to nie tylko jedna z najstarszych kawiarni w St. Moritz – powstała w 1894 roku; znana jest również jako cukiernia, piekarnia i herbaciarnia. Z kubkami gorącej czekolady, być może przy tartach z orzechami w karmelu, spędzali tu czas Audrey Hepburn, Coco Chanel i John Lennon.

Suvretta House

Fot. Yanina Trapachka

Jedyny hotel typu ski-in, ski-out w St. Moritz. Wnętrza w Suvretta House utrzymane są w stylu belle époque są okazałe, przepełnione tradycyjnymi elementami, takimi jak rzeźbione dębowe kolumny w restauracji albo marmur w łazienkach. O 17:00, czyli w porze tradycyjnej angielskiej herbatki, w głównym lobby serwowany jest poczęstunek. A za oknami widać krajobraz doliny Górnej Engadyny.

Yanina Trapachka
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. St. Moritz jak z filmów Wesa Andersona
Proszę czekać..
Zamknij