Znaleziono 0 artykułów
18.11.2022

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich rusza z kampanią „Podaruj Wigilię”

18.11.2022
Kampania „Podaruj Wigilię” (Fot. Materiały prasowe)

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Niestety nie dla każdego jest to szczęśliwy okres – dla samotnych i starszych osób Wigilia jest trudnym doświadczeniem. Dzięki akcji „Podaruj Wigilię” w tym roku ich los ma szansę się odmienić.

Według statystyk Stowarzyszenia mali bracia Ubogich z 2018 roku, w Polsce żyje samotnie około 280 tys. osób powyżej 65. roku życia. Tylko do części z nich przyjedzie rodzina, a niewielu odwiedzi swoich bliskich. Większość zostanie tego dnia sama.

Zjawisko samotności wśród osób starszych niepokojąco przybiera na sile. Seniorzy żyją wspomnieniami, bo teraźniejszość bywa zbyt bolesna – nie mają z kim podzielić się opłatkiem i celebrować pięknych chwil. Puste nakrycie nie jest już symbolem radosnego oczekiwania na niezapowiedzianych gości – tłumaczy Joanna Mielczarek, Dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Jak co roku, Stowarzyszenie przygotowuje kampanię „Podaruj Wigilię”. W ramach akcji organizowane są wspólne Wigilie w wielu miastach w Polsce, podczas których podopieczni mogą się spotkać, razem kolędować, spróbować świątecznych potraw, ale przede wszystkim spędzić czas z drugim człowiekiem. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zapewnia kolację, drobny prezent, dojazd i opiekę. Seniorzy, którzy nie mogą osobiście zjawić się na Wigilii, są odwiedzani w domach przez wolontariuszy.

Szacowany koszt takiego przedsięwzięcia to w przybliżeniu 100 zł na osobę. Finansowane jest ono z wpłat darczyńców. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję „Podaruj Wigilię” może odwiedzić stronę www.podarujwigilie.pl i zrobić prezent, którego wspomnienie na długo pozostanie z osobami ze starszego pokolenia.

Aleksandra Kupras
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Stowarzyszenie mali bracia Ubogich rusza z kampanią „Podaruj Wigilię”
Proszę czekać..
Zamknij