Znaleziono 0 artykułów
06.04.2023

Ekranowe bohaterki, które noszą się w stylu quiet luxury

06.04.2023
(Fot. materiały prasowe)

Jeśli chcesz przetestować w tym sezonie jeden trend, niech będzie to quiet luxury. Jest mniej ascetyczny niż minimalizm, ale bardziej wyrafinowany niż normcore. Jego popularność zawdzięczamy subtelnym stylizacjom takich marek jak The Row, Khaite i Bottega Veneta, a także popularnym produkcjom z „Sukcesją” i jej główną bohaterką, Shiv Roy na czele. W poszukiwaniu wiosennych inspiracji wybieramy stylowe bohaterki filmów i seriali, których garderoby emanują „cichym luksusem”.

Shiv Roy z „Sukcesji”

(Fot. materiały prasowe)

Popularność „cichego luksusu” zawdzięczamy premierze czwartego sezonu „Sukcesji”. A w szczególności Shiv Roy (Sarah Snook), której idealnie skrojone garnitury i subtelne dodatki to podręcznikowy przykład quiet luxury – stylu dla wtajemniczonych.

Elise Clifton-Ward z „Turysty”

(Fot. materiały prasowe)

Choć „Turysta” trafił do kin ponad dekadę temu, wciąż nie możemy przestać myśleć o garderobie Elise Clifton-Ward (Angelina Jolie). Nasz ulubiony look? Szara sukienka z dzianiny, operowe rękawiczki i geometryczne kolczyki.

Taissa Turner z „Yellowjackets”

(Fot. materiały prasowe)

Teraz podobnych looków szukamy w horrorze o nastolatkach. Jak przystało na kandydatkę do amerykańskiego Kongresu, Taissa Turner (Tawny Cypress) wiele uwagi poświęca swojemu wizerunkowi. Jej sztandarowy zestaw? Klasyczny trencz, bordowy golf i garniturowe spodnie z szerokimi nogawkami oraz obowiązkowa torba Birkin od Hermès

Susan Morrow ze „Zwierząt nocy”

(Fot. materiały prasowe)

Nieskazitelnie białe koszule, ołówkowe spódnice do kolan i obowiązkowe czółenka na szpilce – garderoba Susan Morrow (Amy Adams) to mieszanka stylu korporacyjnego i wysokiego krawiectwa. W zestawieniu z ciężkimi bransoletami i sztucznymi futrami jej stonowane stylizacje idealnie wpisują się w trend.

Claire Underwood z „House of Cards”

(Fot. materiały prasowe)

Podobnie, jak w przypadku „Sukcesji”, po emisji „House of Cards” fani rozkładali na części pierwsze. stylizacje Claire Underwood (Robin Wright). Jak podkreślała kostiumografka Jessica Wegner, wyrafinowana garderoba prezydentki pełni właściwie rolę pełnoprawnej bohaterki.

Lydia Tàr z „Tàr”

(Fot. materiały prasowe)

Historia zabójczo stylowej kompozytorki to, obok „Sukcesji”, najczęściej wymieniana produkcja, której zawdzięczamy popularność quiet luxury. Lydia Tàr wygląda równie elegancko na próbach w berlińskiej filharmonii, co podczas porannego joggingu, czy gościnnego wykładu w nowojorskiej akademii muzycznej.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij