Znaleziono 0 artykułów
08.11.2022

Bella Hadid o międzypokoleniowej traumie

08.11.2022
Bella Hadid (Fot. Getty Images)

Bella Hadid po raz kolejny zabiera głos w ważnej społecznie sprawie zdrowia psychicznego. Modelka we wpisie w mediach społecznościowych podzieliła się doświadczeniem dziedziczenia traumy.

Bella Hadid to rozchwytywana supermodelka, której konto na Instagramie obserwuje ponad 56 milionów osób. Gwiazda niejednokrotnie wykorzystywała swoją popularność, aby wypowiadać się na istotne społecznie tematy. W licznych wywiadach podkreśla, że dzielenie się z innymi swoimi problemami jest dla niej ważne, choć trudne. Otwarcie mówi więc o tym, że ma doświadczenie depresji i stanów lękowych. W przeszłości Hadid nadużywała alkoholu, wiązała się też z toksycznymi mężczyznami. Wraz z siostrą od lat jest również mocno zaangażowana w działania na rzecz Bliskiego Wschodu. Ojciec modelek Mohamed Hadid jest Palestyńczykiem.

Na początku listopada Bella Hadid po raz kolejny postanowiła poruszyć istotne dla niej kwestie. Na Instagramie opublikowała filmik ze spotkania z Al-Mayassą bint Hamad Al-Thani, kolekcjonerką sztuki i członkinią katarskiej monarchii. „Dziękuję Waszej Ekscelencji za zorganizowanie tego niesamowitego wieczoru celebrującego dekadę wymiany kulturowej umożliwiającej dialog. Jako osoba, której korzenie rodzinne sięgają tego regionu, jestem dumna, że dzięki mojej popularności mogę opowiadać Zachodowi o pięknie Bliskiego Wschodu” – napisała w poście Hadid. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Modelka podzieliła się także doświadczeniem międzypokoleniowej traumy. Mama Belli, Yolanda Hadid, urodziła się w Holandii, a tata uciekł w 1948 r. z ojczyzny do Syrii. Później osiedlił się w Ameryce. „Jako córka ojca uchodźcy i matki imigrantki rozumiem, jaki wpływ ma trauma międzypokoleniowa na rodzinę, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. W miarę jak dorastałam, zrozumiałam, że cierpienie nie jest wyborem, ale możemy zdecydować, jak będziemy sobie z nim radzić. Pragnę przypomnieć, że bez względu na wszystko, zawsze znajdzie się światełko na końcu tunelu” – dodała modelka.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij