Znaleziono 0 artykułów
21.10.2022

„Midnights”: Nowy album Taylor Swift

21.10.2022
Taylor Swift na Festiwalu Filmowym w Toronto (Fot. Getty Images)

Do sieci trafił właśnie dziesiąty album studyjny Taylor Swift. Na krążku „Midnights” znalazło się dwadzieścia utworów. Przy płycie pracowali Lana Del Rey, Jack Antonoff, Zoë Kravitz i chłopak gwiazdy, Joe Alwyn.

Taylor Swift po raz pierwszy wspomniała o nowej płycie podczas gali MTV Video Music Awards 2022. Na dziesiąty album studyjny artystki fani musieli poczekać do 21 października.

Midnights to szalony album i nie mogłabym być szczęśliwsza, że przy jego powstawaniu towarzyszył mi Jack Antonoff, z którym tworzę muzykę od prawie dekady. To pierwszy krążek zrobiony tylko przez naszą dwójkę w rolach głównych autorów i producentów. Bawiliśmy się pomysłami i napisaliśmy kilka rzeczy, które bardzo nam się podobały. Midnights powstało, kiedy nasi partnerzy kręcili razem film w Panamie. Jack i ja znaleźliśmy się z powrotem w Nowym Jorku, sami, nagrywając co noc. Mieliśmy takie szczęście, że pracowaliśmy również z genialnymi osobami, takimi jak: Sam Dew, Sounwave, Lana del Rey, Jahaan Sweet, Keanu Beats, William Bowery, czy Zoë Kravitz. (…) Midnights to kolaż emocji, wzlotów i upadków. Życie może być ciemne, gwieździste, pochmurne, przerażające, elektryzujące, gorące, zimne, romantyczne lub samotne. Tak jak ten album”, napisała Taylor Swift na swoim Instagramie w dniu premiery.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Taylor Swift (@taylorswift)

Początkowo w sieci ukazało się trzynaście utworów: „Lavender Haze” „Maroon”, „Anti-Hero”, „Snow on the Beach (feat. Lana Del Rey)”, „You're on Your Own, Kid”, „Midnight Rain”, „Question…?”, „Vigilante Shit”, „Bejeweled”, „Labyrinth”, „ Karma”, „Sweet Nothing” i „Mastermind”. Jeszcze tej samej nocy, o godzinie trzeciej nad ranem wschodniego czasu amerykańskiego, piosenkarka wypuściła siedem bonusowym piosenek.

„Niespodzianka! Midnights jest kompletnym albumem z trzynastoma utworami, które oddają magię tej wyjątkowej godziny. Ale podczas tworzenia napisaliśmy więcej piosenek, które nazywam utworami pisanymi o 3 godzinie nad ranem. I oto nadeszła ta godzina!”, dodała Swift na Instagramie.

Wśród bonusowych utworów znalazły się: „The Great War”, „Bigger Than the Whole Sky”, „ Paris”, „High Infidelity”, „Glitch”, „Would've, Could've, Should’ve”, „Dear Reade”.

Tuż przed wydaniem płyty „Midnights” piosenkarka zamieściła też w sieci zwiastun teledysków. Klip jest kolażem scen, a w napisach końcowych pojawiają się takie nazwiska jak Laura Dern, Jack Antonoff, siostry Haim, John Early, Mike Birbiglia, Dita von Teese. Mary Elizabeth Ellis, Pat McGrath i Laith Ashley. Premiera pierwszego teledysku do utworu „Anti-Hero” na YouTubie już 21 października o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij