Znaleziono 0 artykułów
24.03.2021

Kampania „Kochajcie mnie, mamo i tato”

24.03.2021
(Fot. Materiały prasowe)

Organizacja Miłość Nie Wyklucza i Grupa Stonewall ruszają z akcją wspierającą osoby LGBTQ+ „Kochajcie mnie, mamo i tato”, która jest odpowiedzią na falę billboardów przeciwko rozwodom.  

W ciągu ostatnich tygodni wiele miast w Polsce zostało zdominowanych przez plakaty z hasłem „Kochajcie się, mamo i tato”, rysunki nienarodzonego dziecka w łonie-sercu z dopiskiem „Hospicja perinatalne” oraz „Jestem zależny. Ufam tobie” oraz zdjęcia przedstawiające twarz dziecka z obrazu USG z napisem „Mam 5 miesięcy”.

Organizacja Miłość Nie Wyklucza oraz Grupa Stonewall postanowiły odpowiedzieć na antyaborcyjną kampanię własną akcją wspierającą osoby LGBTQ+. „Cały kraj został zalany plakatami z antyaborcyjnym przesłaniem. Kolejna odsłona to hasło udające, że napisało je dziecko: „Kochajcie się, mamo i tato”. Naszym zdaniem najważniejsze jest to, żeby w pierwszej kolejności rodzice kochali swoje dziecko. W oczach wielu dzieci w Polsce to wciąż nieosiągnięty priorytet” – czytamy w mediach społecznościowych organizacji.

Plakaty z hasłem „Kochajcie mnie, mamo i tato” autorstwa Karoliny „Szarosen” Plewińskiej, na których dziecko z tęczową torbą i śladem po uderzeniu na twarzy prosi rodziców o miłość, pojawiły się najpiew w Warszawie i Poznaniu. Ruszyła zbiórka, która pomoże umieścić je także w innych miastach. „Chcemy, by takie hasło pojawiło się w jak największej liczbie miejsc w całym kraju. (…) Transfobia i homofobia docierają do każdej miejscowości, dlatego uruchamiamy zbiórkę na opłacenie kolejnych nośników w całym kraju! Im więcej uda nam się zebrać, tym więcej plakatów, które niosą wsparcie osobom, które go potrzebują” – napisano na Facebooku. 

Jak pokazują statystyki, na które powołują się grupy organizujące kampanię, zdecydowana większość dzieci i nastolatków LGBTQ+ nie jest akceptowana przez rodziców. 70 proc. ma myśli samobójcze. Nie otrzymują systemowe wsparcia, ich prawa są coraz bardziej ograniczane, a kryzys związany z akceptacją wciąż się pogłębia. 

Zbiórkę Miłość Nie Wyklucza i Grupy Stonewall można wesprzeć poprzez stronę www.pomagam.pl/kochajciemnie.  

Aleksandra Lewandowska
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Kampania „Kochajcie mnie, mamo i tato”
Proszę czekać..
Zamknij