Znaleziono 0 artykułów
25.10.2022

Joaquin Phoenix i Rooney Mara gwiazdami thrillera Pawła Pawlikowskiego

25.10.2022
Rooney Mara i Joaquin Phoenix (Fot. Getty Images)

Joaquin Phoenix („Joker”) i Rooney Mara („Dziewczyna z tatuażem”) zagrają parę w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego. Będzie to thriller, na pierwszym etapie pracy zatytułowany „The Island”. Zdjęcia, które miały ruszyć w maju 2023 roku zostały wstrzymane ze wzgledu na strajk Amerykańskiej Gildii Aktorów Ekranowych.

Paweł Pawlikowski pracuje nad kolejnym filmem, pierwszym od jego wielkiego międzynarodowego sukcesu, „Zimnej wojny”.

Scenariusz „The Island” inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. Akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych, w latach 30., atrakcyjna para zamierza odciąć się od cywilizacji, stworzyć prywatny raj na bezludnej wyspie. Sielankę przerywa pewien milioner, który zauważa zakochanych, przepływając jachtem obok wyspy, po czym przyciąga do nich brukowców.

Pojawia się też ktoś, kto próbuje przejąć raj pary, zbudować na nim luksusowy hotel. W tej historii mają pojawić się miłosne intrygi, zdrada, morderstwa.

Paweł Pawlikowski, laureat Oscara za „Idę”, do zagrania głównych ról zaprosił Joaquina Phoenixa i Rooney Marę. Aktorzy poznali się w 2012 roku na planie filmu „Her”, zostali parą, a w 2020 roku urodził sie ich syn. Ostatnią produkcją, w której zagrali razem, jest „Maria Magdalena” z 2018 roku.

Data premiery „The Island” nie jest jeszcze znana. Zdjęcia do produkcji miały ruszyć w maju 2023 roku, ale ze wzgledu na strajk Amerykańskiej Gildii Aktorów Ekranowych zostały wstrzymane dzień przed pierwszym klapsem. Phoenix i Mara opuścili plan, ale podtrzymują chęć udziału w produkcji, gdy ta zostanie wznowiona. Na razie nie wiadomo jednak kiedy to się stanie. 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij